Serie A2: Frąckowiak straciła seta na wyjeździe

W 3. kolejce rundy rewanżowej kobiecej Serie A2 zespół Joanny Frąckowiak pokonał na wyjeździe ekipę Buzzi & Buzzi Busnago, przegrywając jedynie trzecią partię spotkania. Jednak pierwsze dwa sety nie należały do łatwych. Mantovana wygrała w nich na przewagi.

Joanna Sikora

All Fin Cfl Volta Mantovana odniósł zwycięstwo w 3. rundzie, pokonując nie bez problemu w czterech setach 10 zespół w tabeli, Buzzi & Buzzi Busnago. Dwie pierwsze partie zakończyły się wygraną przyjezdnych na przewagi. Trzeci set to absolutna dominacja gospodyń. Natomiast w ostatniej odsłonie ponownie górą okazała się drużyna Polki.

Joanna Frąckowiak pojawiła się na parkiecie, jednak nie zdołała zdobyć ani jednego punktu.

Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach Busnago była Santos Neudil Soraia - 28 punktów.
Po przeciwnej stronie siatki najlepiej radziła sobie Gilda Lombardo - 21 oczek.

Buzzi & Buzzi Busnago - All Fin Cfl Volta Mantovana 1:3 (24:26, 25:27, 25:17, 22:25)

Buzzi & Buzzi Busnago: Bruno, Fasoli, Franco, Grandi, Brognoli, Bonetti, Ghilardi (libero) oraz Soraia.

All Fin Cfl Volta Mantovana: Zanin, Lombardo, Vindevoghel, Crepaldi, Bragaglia, Malvestito, Benato (libero), Migliavacca, Brusegan, Frąckowiak

Pozostałe wyniki 3. kolejki rundy rewanżowej:

Lavoro.Doc Pontecagnano - SI Supermercati Emmedata Loreto 1:3 (21:25, 26:24, 24:26, 23:25)
LIU-JO Volley Carpi - So.Ge.S.A. Roma Pallavolo 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)
Edilcost Ancona - Aprilia Volley 0:3 (25:27, 20:25, 29:31)
Infotel Forli - Magliano Transformatori Chieri 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)
Linkem Club Italia - Minetti BPVi Vicenza 0:3 (16:25, 22:25, 10:25)
Cariparma SiGrade Parma - Kathy Von Zeeland Donoratico 1:3 (15:25, 25:19, 21:25, 18:25)
Verona Volley Femminile - Cedat 85 San Vito 3:2 (23:25, 25:14, 25:17, 20:25, 23:21)