Błyskawiczny rewanż w walce o brąz. Znów "nie dojechał" zespół gości

Walka o trzecie miejsce póki co nie dostarcza zbyt wielu emocji. Ale już wiemy, że na trzech meczach się nie skończy. Siatkarki Grot Budowlanych wygrały w Łodzi z BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:0 w drugim ze spotkań o brązowy medal Tauron Ligi.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Jelena Blagojević PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: atakuje Jelena Blagojević
W miniony piątek w Bielsku-Białej triumfatorki Tauron Pucharu Polski wygrały w trzech krótkich setach - do 16, 20 i 20 i wykonały w ten sposób pierwszy krok do brązowego medalu Tauron Ligi. Tutaj jednak - w odróżnieniu od ćwierćfinału i półfinału - rywalizacja toczy się nie do dwóch, a do trzech wygranych spotkań.

- W dalszym ciągu musimy wygrać trzy spotkania. Pierwsze spotkanie zupełnie nam nie wyszło i musimy zrobić wszystko, żeby tak złe spotkanie już się nie powtórzyło - mówił po tamtym meczu trener Grot Budowlanych Łódź, Maciej Biernat.

I rzeczywiście jego zespół wyciągnął wnioski. Już pierwszy set pokazał, że brązowe medalistki ubiegłego sezonu Tauron Ligi czuły się dużo pewniej, przede wszystkim w polu zagrywki. To otwierało im wiele możliwości w ofensywie, czego dowodem były punkty zdobywane nie tylko przez Anę Bjelicę, Mackenzie May oraz Małgorzatę Lisiak. I w zasadzie można na tym zakończyć opis, bo premierową odsłonę gospodynie wygrały 25:16.

Zanim BKS się otrząsnął, już przegrywał 0:2. W dalszym ciągu łódzki zespół nie odpuszczał w ataku, a środkowa Małgorzata Lisiak czuła się jak ryba w wodzie kończąc kolejne 5 z 6 ataków. Trener gości Bartłomiej Piekarczyk próbował wszelkimi sposobami pobudzić swój zespół, ale udało się jedynie zmniejszyć nieco rozmiary porażki - do pięciu punktów - 20:25.

Żaden wstrząs nie zadziałał na bielszczanki także w secie trzecim, którego w szóstce rozpoczęła Regiane Bidias zastępując Martynę Borowczak. Brazylijka wraz z Pauliną Damaske próbowała rozpędzić atak swojej drużyny i przykryć kiepską dyspozycję Kertu Laak, lecz na rozpędzone Grot Budowlane to było zdecydowanie za mało. Łodzianki zwyciężyły 25:17 i zamknęły spotkanie w nieco mniej niż 80 minut.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw to zatem 1-1. Już wiemy, że piątkowe spotkanie w Bielsku-Białej nie rozstrzygnie kwestii brązowego medalu i na pewno dojdzie do starcia numer cztery w Łodzi - we wtorek, 23 kwietnia o 17:30.