Tylko jeden set nerwów Resovii. Mamy komplet klubów w półfinałach PlusLigi

Jakub Bucki musiał zastąpić Stephena Boyera w podstawowym składzie Asecco Resovii Rzeszów i jako dubler poprowadził drużynę do zwycięstwa 3:1 z Treflem Gdańsk. Resovia zagra w półfinale PlusLigi.

Ćwierćfinał PlusLigi: Aseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk PAP / Adam Warżawa / Ćwierćfinał PlusLigi: Aseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk
W Rzeszowie został wyłoniony ostatni półfinalista PlusLigi. W grze o czwarte miejsce w strefie medalowej byli Asseco Resovia i Trefl Gdańsk. To teoretycznie najbardziej wyrównana para w ćwierćfinałach. W sezonie zasadniczym Resovia była czwartą siła ligi, a Trefl piątą.

Rywalizacja rozpoczęła się w hali niżej notowanego w sezonie zasadniczym Trefla. Zgodnie z przewidywaniami walka była długa i wypełniona zwrotami akcji. W meczu, w którym oba kluby były na prowadzeniu, zwyciężyła 3:2 Resovia. To stawiało ją w znacznie lepszej sytuacji przed rewanżem w hali Podpromie. Zmartwieniem rzeszowian była kontuzja Stephena Boyera, który nieszczęśliwie spadł na boisko po próbie wykonania bloku. Musiał go zastąpić Jakub Bucki.

Trefl podgrzał atmosferę rewanżu, ponieważ wygrał w pierwszym, nerwowym i zażartym secie 28:26. Na początku partii punktowanie lepiej wychodziło Resovii, ale nie wytrzymała narzuconego sobie tempa. W krótkiej grze na przewagi drużyna z Trójmiasta przeprowadziła decydujący kontratak. Goście rozpoczęli marsz po "złotego seta".

Resovia zebrała się do skuteczniejszego grania w drugim secie. Pojedynek pozostał zacięty, a dogranie dwóch partii zajęło drużynom blisko półtorej godziny. Tym razem nieznacznie lepsi okazali się rzeszowianie, który zwyciężyli 25:23. Liderami zespołu Giampaolo Medeia byli Yacine Louati i Jakub Bucki. To oni brali na siebie ciężar punktowania w decydujących akcjach.

W punktowanie włączył się Torey Defalco. Zakończył on dwie akcje we fragmencie trzeciego seta, w którym Resovia odskoczyła od wyniku 10:10 na 13:10. Raz rozpędzeni gospodarze okazali się nie do powstrzymania i urządzili sobie demolkę 25:14. Jakub Bucki podsumował rewelacyjną, drugą część partii swoim atakiem.

Ledwo rozpoczął się czwarty set, a Jakub Bucki znalazł się w polu serwisowym. Trafiał dokładnie i nie pozwalał na dużo odbierającym z Gdańska. Zrobiło się 8:1 dla Resovii i sytuacja gości zrobiła się prawie beznadziejna. Drużyna z Podkarpacia dokończyła mecz w stylu, który można było nazwać rundą honorową.

W półfinałach PlusLigi zagrają cztery najlepsze klubu sezonu zasadniczego. Asseco Resovia Rzeszów dołączyła do Jastrzębskiego Węgla, Aluron CMC Warty Zawiercie oraz Projektu Warszawa.

Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 3:1 (26:28, 25:23, 25:14, 25:16)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Resovia

Resovia: Drzyzga, Cebulj, DeFalco, Kłos, Kochanowski, Bucki, Zatorski (libero) oraz Staszewski, Kozub, Cebulj

Trefl: Kampa, Martinez Franchi, Orczyk, Niemiec, Urbanowicz, Sasak, Koykka (libero) oraz Czerwiński

MVP: Jakub Bucki (Resovia)

Czy Asseco Resovia Rzeszów zdobędzie medale mistrzostw Polski?