Czas wyłonić pozostałych półfinalistów. Sprawdź plan na niedzielę z PlusLigą

W niedzielę poznamy komplet półfinalistów PlusLigi. Przed rewanżowymi meczami bliżej strefy medalowej są Projekt Warszawa i Asseco Resovia Rzeszów. Walkę o 9. miejsce rozpoczną z kolei ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów.

Kinga Filipek
Projekt Warszawa Materiały prasowe / PlusLiga / Projekt Warszawa
Dwa sety, tyle do awansu do półfinału siatkarskiej ekstraklasy potrzebuje Projekt Warszawa. Wszystko dzięki bardzo ważnemu zwycięstwu w pierwszym meczu ćwierćfinałowym, gdzie na wyjeździe stołeczni pokonali Bogdankę LUK Lublin 3:1. Podopieczni Piotra Grabana mają więc otwartą drogę do strefy medalowej i atut własnej hali w decydującym spotkaniu.

LUK jednak z pewnością będzie chciał pokrzyżować plany warszawianom. Jedyną szansą dla zespołu Massimo Bottiego na utrzymanie marzeń o historycznym półfinale jest wygrana za trzy punkty i złoty set. O to zdecydowanie nie będzie łatwo, lecz ekipa z Lubelszczyzny już kilkukrotnie pokazała, że potrafi grać świetną siatkówkę i sprawiać niespodzianki. Tak było między innymi w Pucharze Polski, kiedy w walce o Final Four ograła Asseco Resovię Rzeszów.

W pierwszym meczu 1/4 lublinianie także potrafili postraszyć rywali, rozpoczynając spotkanie od fenomenalnej gry i zwycięstwa 25:16 w premierowej partii. Wtedy jednak sił Bogdance LUK Lublin wystarczyło tylko na jednego seta. Jeśli LUK chce jeszcze powalczyć o półfinał, w Warszawie tych dobrych partii musi być zdecydowanie więcej.

Na duże emocje liczymy także w Rzeszowie. Ćwierćfinałowa rywalizacja Asseco Resovii z Treflem Gdańsk na razie prezentuje się najbardziej wyrównanie. Zresztą właśnie tego mogliśmy spodziewać się po starciu czwartej i piątej drużyny sezonu zasadniczego. Sąsiadujące pozycje w tabeli zwiastowały zaciętą rywalizację i taką oglądaliśmy w pierwszym meczu, który zakończył się dopiero po tie-breaku.

W Gdańsku minimalnie lepsi okazali się siatkarze Resovii, triumfując w decydującej odsłonie 15:11. Rzeszowianie przed rewanżem mają więc delikatną przewagę, ale także swoje problemy. Giampaolo Medei nie będzie mógł już liczyć na lidera ofensywy swojej drużyny - Stephena Boyera. Francuski atakujący podczas meczu w Gdańsku doznał urazu, który wykluczył go z gry do końca sezonu i niewątpliwie jest to duże osłabienie dla zespołu z Podkarpacia.

W tej parze może więc wydarzyć się jeszcze wszystko. Resovia do awansu mimo drobnej zaliczki z pierwszego spotkania potrzebuje zwycięstwa. Wygrana Trefla z kolei otwiera gdańszczanom drogę do półfinału lub w przypadku pięciosetowej rywalizacji ewentualnego złotego seta.

Po ćwierćfinałowych emocjach czeka nas równie ciekawe starcie, chociaż już o niższej wadze. Swój pierwszy mecz pocieszenia rozegrają Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE GiEK Skra Bełchatów. Dla obu drużyn walka o 9. pozycję zdecydowanie nie jest tym, czego oczekiwały w tym sezonie, jednak play-offy okazały się poza ich zasięgiem.

Rywalizacja o najwyższe miejsce wśród drużyn niewalczących o medale rozpocznie się w Kędzierzynie-Koźlu, gdyż to ZAKSA po sezonie zasadniczym zajmowała niższą pozycję w tabeli. Różnice były jednak niewielkie. Różnorodnie kończyły się także bezpośrednie pojedynki tych ekip w pierwszej części plusligowych rozgrywek. Pierwszy mecz 3:1 wygrali kędzierzynianie, w drugim z kolei 3:0 triumfowała Skra.

PlusLiga:

Rewanże ćwierćfinałowe:

Projekt Warszawa - Bogdanka LUK Lublin, godz. 14:45 (transmisja w Polsacie Sport)

Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk, godz. 17:30 (transmisja w Polsacie Sport)

Pierwszy mecz o 9. miejsce:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów, godz. 20:30 (transmisja w Polsacie Sport)