Nierówne granie o siódme miejsce w Tauron Lidze

Duże wahania w meczu Energa MKS-u Kalisz z UNI Opole. Na zakończenie pojedynku opolanki cieszyły się ze zwycięstwa 3:2, a to stawia je w wygodnej sytuacji przed rewanżem w ich hali.

Zawodniczki UNI Opole Materiały prasowe / Tauron Liga / Zawodniczki UNI Opole
W cieniu półfinałów Tauron Ligi rozpoczęła się w Kaliszu rywalizacja o siódme miejsce na zakończenie sezonu. W ćwierćfinałach Energa MKS nie poradziła sobie z Grupa Azoty Chemikiem Police, a UNI Opole zostało wyeliminowane z gry o medale przez BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Obie serie były krótkie, a niżej notowane w sezonie zasadniczym zespoły postawiły mocniejszy opór tylko w jednym z dwóch spotkań. Ciekawe, że akurat w tym na wyjeździe.

Opolanki było o jedną pozycję lepsze w sezonie zasadniczym niż drużyna z Wielkopolski. Między innymi dzięki dwóm zwycięstwom w meczach z Energa MKS-em, które kończyły się wynikiem 3:1. Przerwały zarazem serię czterech porażek z kaliszankami. Obu zespołom nie wiodło się dobrze w ostatnich tygodniach, ale była jeszcze możliwość odkucia się na zakończenie rozgrywek.

Jakby pięciosetowych konfrontacji w sezonie Tauron Ligi, było jeszcze za mało, nie obyło się bez pełnego dystansu w Kaliszu. UNI wydawało się być na prostej drodze do zwycięstwa, skoro wygrało 25:15 w pierwszym secie i 25:17 w drugim. Nagle gospodynie ocknęły się i okazały się lepsze 25:20 w trzecim oraz 25:17 w czwartym secie. Tym samym, po nierównych dwóch godzinach grania, było 2:2 w meczu.

W obu zespołach najlepiej punktowały atakujące. Ana Olaya odpowiadała za ofensywę UNI Opole, a odpór jej starała się dawać Aleksandra Rasińska. Kaliszanki lepiej serwowały, a podopieczne Nicoli Vettorego zdecydowanie częściej blokowały. W tie-breaku ponownie przeważały atuty UNI, a przyjezdne zakończyły decydującego seta wynikiem 15:11. Nagroda MVP przypadła wspomnianej Anie Karinie Olayi.

Rewanż rozpocznie się w środę o godzinie 15:45 w Opolu.

Energa MKS Kalisz - UNI Opole 2:3 (15:25, 17:25, 25:20, 25:17, 11:15)

MKS: Wawrzyniak, Drużkowska, Mlinar, Efimienko-Młotkowska, Cygan, Rasińska, Śliwa (libero) oraz Wójcik, Kuligowska, Ashburn, Fedorek

UNI: Bińczycka, Pamuła, Olaya, Orzyłowska, Połeć, McCall, Adamek (libero) oraz Janicka, Lijewska

MVP: Ana Karina Olaya (UNI)

Czy UNI Opole zakończy sezon w Tauron Lidze na siódmym miejscu?