Ta wpadka może drogo kosztować Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

Play-off PlusLigi również bez Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle? Miała w planie poprawić swoją sytuację w meczu we własnej hali ze Ślepskiem Malow Suwałki, tymczasem poniosła porażkę 1:3 z niżej notowanym w tabeli klubem.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Materiały prasowe / CEV / Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Sezon zasadniczy w PlusLidze dobiega końca, a ZAKSA jak nie miała pewnego miejsca w ćwierćfinale, tak nie ma go nadal. Kędzierzynianie nie mogli pozwolić sobie na potknięcie w meczu u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki. Trener Adam Swaczyna może korzystać z większej liczby siatkarzy niż w czasie plagi kontuzji. W piątek w szóstce znaleźli się między innymi Marcin Janusz i Aleksander Śliwka.

Ślepsk w poprzednim meczu walczył aż do tie-breaka z liderem Jastrzębskim Węglem. Co prawda bezpośrednio po półfinale Ligi Mistrzów z udziałem jastrzębian, ale i tak niezły mecz sugerował, że drużyna Dominika Kwapisiewicza jest dobrze dysponowana. Do Kędzierzyna-Koźle wybrała się z zamiarem sprawienia niespodzianki i utrudnienia awansu do play-off gospodarzom.

ZAKSA zwyciężyła pewnie 25:17 w pierwszym secie. Jeszcze do stanu 14:13 drużyny były w kontakcie, ale jak widać po końcowym wyniku, sytuacja zmieniła się diametralnie. Kędzierzynianie przyspieszyli i dzięki kontratakom odjechali na 18:13. Siatkarze Ślepska zaczęli popełniać błędy pod presją przeciwnika, a kiedy Łukasz Kaczmarek wszedł w pole serwisowe, rozwiał ostatnie nadzieje przyjezdnych na odrobienie strat.

Drugi set układał się tylko do czasu po myśli ZAKSY. Oddaliła się od wyniku 7:6 na 11:7, więc potrzebowała kontrolowania wyniku. Nic z tego nie wyszło, ponieważ Ślepsk wyrównał na 14:14, a następnie dotarł z kędzierzynianami ręka w rękę do wyniku 20:20. Końcówka należała już do suwalczan, których do wygranej 25:21 poprowadzili Ziga Stern oraz Bartosz Filipiak. Zrobiło się 1:1 w meczu.

Ślepsk nabrał rozpędu i nie zamierzał hamować. Przyjezdni nadali ton wydarzeniom również w trzecim secie, w którym zapewnili sobie minimum punkt do tabeli dzięki wygranej 25:21. Wynik kilkakrotnie zafalował aż w końcówce suwalczanie oddalili się od wyniku 22:21 przy serwisach Bartosza Filipiaka. Właśnie atakujący wyrastał na najlepszego punktującego gości.

Goście podeszli na poważnie do zadania w czwartym secie i postanowili nie oddać ZAKSIE ani jednego punktu do tabeli. Postawili na swoim dzięki zwycięstwu 25:23. Ślepsk pokonał kędzierzynian po raz pierwszy od czasu awansu do PlusLigi, a Ziga Stern w końcówce pozostawił po sobie tak dobre wrażenie, że to jemu przypadła nagroda MVP.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 23:25)

ZAKSA: Janusz, Śliwka, Bednorz, Paszycki, Smith, Kaczmarek, Shoji (libero) oraz Stępień, Kluth, Chitigoi, Szymański

Ślepsk: Buculjević, Halaba, Stern, Stajer, Macyra, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Filipowicz

MVP: Ziga Stern (Ślepsk)