Spektakularna akcja w PlusLidze. To trzeba zobaczyć [wideo]

Siatkarze Cuprum Lubin sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom, pokonując w wyjazdowym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn 3:2. W pierwszym secie spektakularnym zagraniem popisał się atakujący ekipy gości Jake Hanes. To trzeba zobaczyć.

Jacek Pawłowski
Atakuje Jake Hanes Twitter / Polsat Sport / Atakuje Jake Hanes
Poniedziałkowe starcie miało spory ciężar gatunkowy dla obu zespołów. Indykpol AZS wciąż nie może być pewny miejsca w ósemce, z kolei KGHM Cuprum Lubin musi bronić się przed walczącymi o utrzymanie Enea Czarnymi Radom. Po meczu w Olsztynie szanse "Miedziowych" na pozostanie w lidze zdecydowanie wzrosły.

Bohaterem poniedziałkowej potyczki okazał się Jake Hanes. Amerykański atakujący w pierwszym secie popisał się spektakularną akcją, rzadko spotykaną na siatkarskich parkietach.

25-latek przy prowadzeniu lubinian 13:9 posłał na stronę rywali potężny serwis. Piłka po przyjęciu przez Manuela Armoę powróciła na stronę gry Cuprum, co wykorzystał sam Hanes, kończąc akcję efektownym atakiem.

W całym meczu lider ekipy prowadzonej przez Pawła Ruska zapisał na swoim koncie 29 punktów. Jego skuteczność w ataku wyniosła 55 procent (22/40). Dla prawoskrzydłowego ekipy z Dolnego Śląska nie był to jednak najlepszy występ w karierze. Przed rokiem w barwach BBTS Bielsko-Biała, konfrontację z Aluronem CMC Wartą Zawiercie Amerykanin zakończył z dorobkiem 32 punktów.

Po wygranej w Olsztynie Cuprum Lubin w dalszym ciągu zajmuje w tabeli PlusLigi 15. miejsce z 21 punktami na koncie. Nad ostatnimi w klasyfikacji Enea Czarnymi Radom, zespół "Miedziowych" ma sześć punktów przewagi. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko cztery mecze. Na zakończenie rozgrywek oba zespoły zmierzą się w bezpośrednim starciu.