Kolejne starcie klubów Polek w Serie A

Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz ponownie zmierzyło się z zespołem innej Polki, a mianowicie z Trasportipesanti Casalmaggiore Malwiny Smarzek. Mistrz Włoch pozostaje niepokonany w Serie A za sprawą zwycięstwa 3:1.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz (wystawiająca) Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz (wystawiająca)
W poprzedniej kolejce włoskiej Serie A kobiet Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz ograło Volley Bergamo Olivii Różański bez straty seta. Z kolei w miniony weekend mistrz Włoch zmierzył się z Trasportipesanti Casalmaggiore, w którym występuje Malwina Smarzek.

Imoco było zdecydowanym faworytem, bo w tym sezonie nie przegrało żadnego meczu i zmierza do zakończenia fazy zasadniczej bez porażki. Zwłaszcza, że ekipa Wołosz bez większych problemów ograła drużynę Smarzek na jej terenie 3:1.

Polska rozgrywająca przebywała na parkiecie cały czas i zanotowała udany występ. Oprócz udanych wystaw dorzuciła do konto swojego zespołu jeden punkt za sprawą udanej kiwki.

Z kolei nasza atakująca również była ważną postacią swojej ekipy. Na swoim koncie zapisała 14 punktów przy 35 procentowej skuteczności (14/40). Tylko Simone Alexandria Lee była bardziej skuteczna po stronie gospodyń, bo zdobyła 19 "oczek".

Piąty mecz z rzędu przegrało Volley Bergamo, które tym razem musiało uznać wyższość Wash4green Pinerolo (1:3). Grająca w pierwszym z wymienionych klubów Różański byłe jedynie rezerwową i w trzech setach pojawiała się na parkiecie, ale nie błyszczała. Łącznie zdobyła 4 punkty, ale skończyła tylko 2 z 7 piłek w ataku (29 proc. skuteczności). Nieco lepiej poradziła sobie w polu serwisowym, bo posłała 4 zagrywki, w tym dwa asy.

Powodów do zadowolenia nie ma także Dominika Sobolska-Tarasowa, bo jej Uyba Volley Busto Arsizio przegrało z Honda Olivero S. Bernardo Cuneo 1:3. Dobrą informacją jest jednak to, że polska środkowa wróciła do gry. Mecz rozpoczęła na ławce rezerwowych, ale w ostatnim secie wyszła w pierwszym składzie. Zdobyła łącznie 4 punkty przy 50 procentowej skuteczności (2/4), do tego dorzuciła po jednym bloku i asie serwisowym.

Serie A kobiet, 22. kolejka:

Trasportipesanti Casalmaggiore - Prosecco Doc Imoco Conegliano 1:3 (25:17, 15:25, 16:25, 19:25)

Volley Bergamo - Wash4green Pinerolo 1:3 (20:25, 25:11, 18:25, 24:26)

Honda Olivero S. Bernardo Cuneo - Uyba Volley Busto Arsizio 3:1 (25:11, 20:25, 25:19, 25:18)