Ponad trzy godziny meczu na szczycie. Znamy zwycięzcę sezonu zasadniczego w Tauron Lidze

Grupa Azoty Chemik i BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała są wysoko w tabeli Tauron Ligi od początku sezonu zasadniczego. Długie, bezpośrednie starcie zakończyło się wynikiem 3:2 dla policzanek.

Marlena Kowalewska WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Marlena Kowalewska
Grupa Azoty Chemik Police nie pograł sobie w tym sezonie w pucharach. Tak w Pucharze CEV kobiet, jak i w Tauron Pucharze Polski potknął się na drugiej przeszkodzie. Pozostało mu walczyć o odzyskanie mistrzostwa Polski. W razie niepowodzenia na tym froncie, sezonu nie będzie można zaliczyć do udanych.

W Tauron Lidze policzanki zapewniły sobie w niedzielę awans do play-off z pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym, a ostatnią szansę na jego dogonienia miał akurat BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Tym samym niedzielna konfrontacja była meczem na szczycie w tabeli.

W pierwszym secie BKS pokazał, że nie zamierza wrócić bez punktów ze Szczecina i zwyciężył 25:23. Jego bronią była większa różnorodność i wyższa skuteczność w ataku.

W drugim secie Chemik przebudził się. W jego szóstce doszło do kilku zmian, ponieważ grały Xia Ding, Natalia Mędrzyk i Bruno Honorio zamiast Marleny Kowalewskiej, Moniki Fedusio oraz Elizabety Inneh-Vargi. Zdominowana przez gospodynie partia zakończyła się wysokim wynikiem 25:17.

Mecz rozpoczął się pół godziny później niż zaplanowano, a później siatkarkom absolutnie nie spieszyło się z jego zakończeniem. Jako że w trzecim secie wygrał 25:22 Chemik, a w czwartym było 25:23 dla bielszczanek, to konfrontacja potrwała ponad trzy godziny.

W tie-breaku istotne były między innymi bloki Dominiki Pierzchały, czyli byłej środkowej bielskiego klubu. Chemik nie poddał się przy wyniku 1:4, a po odwróceniu wyniku, dowiózł minimalną przewagę 15:13 do końca partii. Nagroda MVP trafiła do Martyny Łukasik, która zdobyła najwięcej - 21 punktów.

Grupa Azoty Chemik Police - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13)

Chemik: Kowalewska, Fedusio, Łukasik, Wasilewska, Pierzchała, Inneh-Varga, Grajber (libero) oraz Ding, Mędrzyk, Sahin, Honorio

BKS: Nowicka, Damaske, Borowczak, Pacak, Majkowska, Laak, Mazur (libero) oraz Stachowicz, Bidias, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda

MVP: Martyna Łukasik (Chemik)