Znamy triumfatora Pucharu Challenge

Igor Gorgonzola Novara nie miała sobie równych w tegorocznym Pucharze Challenge kobiet. Włoski zespół w rewanżowym starciu z Neptunes Nantes VB stracił jedynie seta i z kompletem zwycięstw triumfował w europejskich rozgrywkach.

Jakub Fordon
Siatkarki Igor Gorgonzola Novara Materiały prasowe / CEV / Siatkarki Igor Gorgonzola Novara
We wtorek, 27 lutego odbył się finał Pucharu Challenge mężczyzn. Ten budził zainteresowanie polskich fanów, ponieważ o tytuł walczył Projekt Warszawa. W sezonie 2011/12 stołeczny klub w walce o tytuł tych rozgrywek musiał uznać wyższość AZS-u Częstochowa, a teraz dwukrotnie ograł Vero Volley Monzę 3:1 (relacja TUTAJ).

Dzień później odbył się rewanż finału kobiet. W nim doszło do włosko-francuskiej rywalizacji, ponieważ spotkały się Igor Gorgonzola Novara i Neptunes Nantes VB. Zdecydowanym faworytem był pierwszy z wymienionych zespołów.

Zespół z Novary już w pierwszym meczu potwierdził swoją wyższość nad francuskim rywalem. Zwyciężył bez straty seta, dzięki czemu w rewanżu musiał wygrać jedynie dwa, aby cieszyć się z końcowego triumfu.

Tymczasem spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po zaciętej rywalizacji na inaugurację zwyciężyły 25:23. Jednak w drugim secie faworytki rozbiły przeciwniczki triumfując do 16.

Francuski zespół był pod ścianą i ostatecznie nie zdołał nic więcej wskórać. Trzeci set tego pojedynku padł łupem włoskiej ekipy (25:20). Wówczas jasne stało się, kto podniesie puchar w momencie, gdy mecz dobiegnie końca. Włoska drużyna spieszyła się z zakończeniem spotkania, a zarazem rywalizacji i po zmianie stron zwyciężyła do 19.