Zimny prysznic dla Magdaleny Stysiak w Lidze Mistrzyń

Fenerbahce Stambuł doszło jak błyskawica do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, ale w nim pojawił się problem. Drużyna Magdaleny Stysiak przegrała w pierwszym meczu z Allianz MTV Stuttgart 2:3 i będzie gonić w rewanżu u siebie.

Magdalena Stysiak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak
Drużyna Stefano Lavariniego wybrała się do Stuttgartu w roli faworyta do awansu. Do ćwierćfinału weszła bezpośrednio z grupy Ligi Mistrzyń. W niej nie przegrała ani meczu, ani seta. Fenerbahce Stambuł odniosło komplet zwycięstw z SC Poczdam, Grot Budowlanymi Łódź i Calcitem Kamnik. Jego bilans wyglądał imponująco, a przewaga nad wiceliderem z Niemiec wyniosła aż siedem punktów.

Z kolei Allianz MTV Stuttgart zajął drugie miejsce w grupie. Co prawda nie miało szans z Prosecco Doc Imoco Conegliano, ale wyprzedziło PGE Rysice Rzeszów i Asterix Avo Beveren. Następnie niemiecka drużyna przebijała się przez fazę play-off. W niej dwa razy pokonała po 3:0 znajomego Fenerbahce - SC Poczdam. W ten sposób Allianz MTV Stuttgart dołączył do najlepszej ósemki europejskiego pucharu.

W pierwszym secie rozpędzone Fenerbahce zwyciężyło 25:22, ale możliwość dojścia do końca Ligi Mistrzyń, bez przegrania seta, zgasła w drugiej partii w Stuttgarcie. Gospodynie odgryzły się i wygrały 26:24. W meczu zrobiło się 1:1.

Najwięcej punktów dla zespołu Konstantina Bittera zdobywały Jolien Knollema i Krystal Rivers. Z kolei dla Fenerbahce punktowały najczęściej Arina Fedorowcewa oraz Magdalena Stysiak. Polka wyszła w podstawowym składzie Stefano Lavariniego i pomogła w wygraniu czwartego seta 25:19.

Skoro niemiecka drużyna zwyciężyła 25:20 w czwartym secie, to długi wieczór zakończył się jeszcze tie-breakiem. Fenerbahce dwa razy wychodziło na prowadzenie, Allianz MTV doprowadzał do remisu. W tie-breaku doszło do przełomu, ponieważ gospodynie, które zwietrzyły możliwość sprawienia niespodzianki, wygrały 15:10. Dla zespołu Magdaleny Stysiak to zimny prysznic przed rewanżem w Stambule.

Polka zdobyła we wtorek 16 punktów.

Allianz MTV Stuttgart - Fenerbahce Opet Stambuł 3:2 (22:25, 26:24, 19:25, 25:20, 15:10)

Allianz MTV: Timmerman, Bongaerts, Knollema, Strubbe, Rivers, Segura Palleres, Koskelo (libero) oraz Vanjak, Glaab, Mirosavljević, Hart

Fenerbahce: Ana Cristina, Erdem Dundar, Drca, Fedorowcewa, Kalac, Stysiak, Orge (libero) oraz Diken, Unal, Vargas

Czy Magdalena Stysiak jest liderką reprezentacji Polski?