Wielki set drugoligowca. Aluron CMC Warta Zawiercie nie pozwoliła na więcej

Siatkarze CM Soleus KS-u Rudziniec będą mieć co wspominać po ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski. Potrafili oni wygrać seta z Aluron CMC Wartą Zawiercie. W pozostałych partiach faworyt dominował i zwyciężył 3:1.

siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Każdy inny wynik niż awans Aluron CMC Warty Zawiercie do turnieju finałowego Tauron Pucharu Polski byłby zaskoczeniem. Wicelider PlusLigi wybrał się w krótki wyjazd do Gliwic, a jego przeciwnik rywalizuje w jednej z grup II ligi. Drużyna z Rudzińca debiutowała w ćwierćfinale pucharu i stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Możliwość zmierzenia się z kandydatem na mistrza Polski była świętem dla drugoligowców.

W pierwszym secie przewaga zawiercian była zdecydowana i pokazana wynikiem 25:15. Nagle nastąpiło rozluźnienie faworyta, a gospodarze pokazali w drugiej partii, że nie zamierzają prosić o najniższy wymiar kary. Konsekwentnie budowana przewaga wynosiła 19:16 przed kluczowymi piłkami. Dokończenie rundy nie było takim prostym zadaniem, mimo to niespodzianka stała się faktem. KS Rudziniec wygrał 26:24.

Trzeci i czwarty set to już melodia z pierwszej partii, czyli dominacja Warty. Wściekła szarża drugoligowca pozwoliła na wygranie jednego seta, ale to było zdecydowanie za mało do awansu do turnieju finałowego. Było 25:16 i 25:15 dla zawiercian, którzy wzięli się w garść po poważnym potknięciu.

Przeciwnikiem zawiercian w półfinale Pucharu Polski będzie Projekt Warszawa. Mecz ten zostanie rozegrany już w ramach turnieju finałowego 2 marca w Krakowie.

Warta pokaże się w turnieju finałowym Pucharu Polski po raz czwarty w historii. Jak dotąd nigdy nie przeszła przez półfinał w okresie, w którym zawsze do finału dochodzili Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel.

CM Soleus KS Rudziniec - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (15:25, 26:24, 16:25, 15:25)

KS: Lesiuk, Polański, Piotrowski, Długosz, Jakuszczonek, Zrajkowski, Waloch (libero) oraz Wikło, Płaneta, Król, Zubko, Nowak, Sarnecki, Jagodziński (libero)

Warta: Szalacha, Butryn, Clevenot, Zniszczoł, Tavares, Kwolek, Perry (libero) oraz Schamlewski, Gąsior, Kozłowski

Czy Aluron CMC Warta Zawiercie zdobędzie w tym sezonie Tauron Puchar Polski?