Zespół Wołosz górą w hicie. Smarzek znów bohaterką

Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz wygrało mecz na szczycie z Vero Volley Monzą. Powody do zadowolenia ma też Malwina Smarzek, bo jej Pomi Casalmaggiore zanotowało drugie zwycięstwo z rzędu. Porażki doznały ekipy pozostałych Polek w Serie A.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it/Rubin - LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
W poprzedniej kolejce Prosecco Doc Imoco Conegliano wróciło do pewnego wygrywania po tym, jak mistrz Włoch wygrał dwa mecze z rzędu po tie-breaku. Zespół ten w 18. kolejce pokonał Savino Del Bene Scandicci 3:0.

Identycznym wynikiem zespół Joanny Wołosz pokonał Vero Volley Monzę w spotkaniu na szczycie włoskiej Serie A kobiet. Wicelider postawił trudne warunki jedynie w premierowej odsłonie, którą przegrał minimalnie (23:25). W dwóch kolejnych setach przyjezdne zdołały jedynie dobić do granicy 18 punktów.

Do 19 zwycięstwa z rzędu na szczeblu ligowym Imoco przyczyniła się polska rozgrywająca, która przebywała na parkiecie od początku meczu do samego końca. Na swoim koncie zapisała dwa punkty za sprawą asa serwisowego i udanej kiwki.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosło Pomi Casalmaggiore. Drużyna Malwiny Smarzek tym razem bez straty  seta odprawiła Il Bisonte Firenze. Dzięki temu ekipa polskiej siatkarki zajmuje już 11. miejsce w ligowej tabeli.

Do końcowego triumfu wspomniany zespół poprowadziła właśnie polska atakująca. To ona zdobyła najwięcej punktów w tym meczu ze wszystkich zawodniczek - 19. Skończyła 17 z 40 otrzymanych piłek (43 proc. skuteczność), a do tego zanotowała dwa udane bloki.

Powodów do zadowolenia nie ma z kolei Olivia Różański. Jej Volley Bergamo zostało wyprzedzone w tabeli przez drużynę Smarzek z uwagi na to, że przegrało z M. Roma Volley 1:3. Polska przyjmująca wyszła w podstawowym składzie, ale po tym, jak trafiła na ławkę rezerwowych wróciła do gry jedynie w trzecim secie jako zmienniczka.

Różański wykonała 4 ataki i nie skończyła żadnego. Lepiej poradziła sobie w przyjęciu, na 9 piłek popełniła tylko 1 błąd. Praktycznie doskonała gra w tym elemencie nie sprawiła, że została na parkiecie dłużej. Zwłaszcza, że jej zmienniczka Stella Nervini zanotowała znakomity występ.

Trzeci mecz z rzędu przegrało Unet e-work Busto Arsizio, którego barwy reprezentuje Dominika Sobolska-Tarasowa. Tym razem zespół Polki musiał uznać wyższość drużyny Megabox Ond. Savio Vallefoglia. Polska środkowa wciąż leczy kontuzję kostki, przez co nie pojawiła się na parkiecie.

Serie A kobiet, 19. kolejka:

Pomi Casalmaggiore - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:21, 34:32, 25:18)

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Unet e-work Busto Arsizio 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

Volley Bergamo - M. Roma Volley 1:3 (20:25, 25:17, 19:25, 21:25)

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Vero Volley Monza 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)