Niemiecki dwumecz w Lidze Mistrzyń. Duża przewaga po pierwszym pojedynku

Siatkarki Allianz MTV Stuttgart zwyciężyły w pierwszym meczu z SC Potsdam 3:0. Do rewanżu o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń przystąpią z wyraźną przewagą.

Mecz Ligi Mistrzyń: Allianz MTV Stuttgart - SC Potsdam Materiały prasowe / CEV / Mecz Ligi Mistrzyń: Allianz MTV Stuttgart - SC Potsdam
Trwa walka w fazie play-off o wejście do ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń. Wcześniejsze mecze były jednostronne, a zwyciężali w nich tureccy giganci. VakifBank Stambuł pokonał w trzech setach PGE Rysice Rzeszów, a Eczacibasi Stambuł zdmuchnęło z boiska SC Prometeja Dnipro. Przed rewanżami mało wskazuje na to, żeby któregoś z zespołów znad Bosforu zabrakło w najlepszej ósemce europejskiego pucharu.

W dwumeczu, który rozpoczął się jako ostatni, nie ma tureckiego zespołu. To wydawała się być zapowiedź bardziej wyrównanej walki o awans. W niemieckim pojedynku zmierzyli się Allianz MTV Stuttgart z SC Potsdam. Drużyny znają się dobrze z Bundesligi. W niej lider ze Stuttgartu ma o 11 punktów więcej niż czwarty w tabeli klub z Poczdamu.

Allianz MTV znalazł się w fazie play-off po zajęciu drugiego miejsca w grupie, w którym dominatorem było Prosecco Doc Imoco Conegliano, a za niemieckim zespołem były Rysice i Asterix Avo Beveren. Z kolei SC Potsdam był w swojej grupie za Fenerbahce Stambuł, ale przed Grot Budowlanymi Łódź oraz Calcitem Kamnik.

Także konfrontacja w Stuttgarcie zakończyła się po trzech setach. Gospodynie odniosły zwycięstwo 3:0, więc wybiorą się w krótką podróż do Poczdamu z konkretną zaliczką. Najtrudniej o pokonanie przeciwnika było w drugim secie, w którym długo prowadziły przyjezdne, mimo to zakończył się wynikiem 27:25.

Najwięcej - 17 punktów dla lepszego zespołu zdobyła Krystal Rivers. Największym wsparciem dla niej była Jolien Knollema. W bloku Allianz MTV Stuttgart szalały Monique Strubbe oraz wspomniana Knollema. O lepszy wynik, z perspektywy SC Potsdam, starały się przede wszystkim zmienniczka Tara Taubner oraz Antonia Stautz.

Allianz MTV Stuttgart - SC Potsdam 3:0 (25:18, 27:25, 25:19)

Stuttgart: Segura Palleres, Haneline, Bongaerts, Knollema, Strubbe, Rivers, Koskelo (libero)

Potsdam: Stautz, Morrissette, Harbin, Buterez, Cekulajew, Lazaro, Wong-Orantes (libero) oraz Taubner, Kokkonen, Gunczewa, Dokić, Kiss

Czy Allianz MTV Stuttgart awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?