Tie-break rozstrzygnął mecz klubu Wołosz. Udany weekend dla drużyn Polek

Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz dopiero po tie-breaku pokonało Reale Mutua Fenera Chieri. Zwycięstwa odniosły także kluby Malwiny Smarzek i Dominiki Sobolskiej-Tarasowej. Z kolei po pięciu setach porażki doznał zespół Olivii Różański.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz Materiały prasowe / foto Santi / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
16-0 to bilans Prosecco Doc Imoco Conegliano po zwycięstwie w 16. kolejce włoskiej Serie A kobiet, która odbyła się w miniony weekend. Jednak zespół Joanny Wołosz do ligowej tabeli dopisał dwa punkty, bo zwyciężył dopiero po tie-breaku.

Real Mutua Fenera Chieri udanie rozpoczęła to spotkanie, bowiem drużyna ta zwyciężyła w premierowej odsłonie. Po porażce w kolejnej triumfowała w trzecim secie i zapewniła sobie przynajmniej jeden punkt do ligowej tabeli. Przyjezdne w czwartej partii nie wykorzystały piłki meczowej i to się zemściło. Miejscowe doprowadziły do tie-breaka, w którym triumfowały 15:9. Polska rozgrywająca rozegrała cały mecz, ale nie dołożyła się do sukcesu swojej ekipy.

Dwa punkty do ligowej tabeli dopisał również zespół Pomi Casalmaggiore, w którym występuje Malwina Smarzek. Wszystko za sprawą zwycięstwa po tie-breaku z beniaminkiem Itas Trentino. Zespół Polki odwrócił losy meczu, bowiem przegrywał już 0:2.

Nie był to jednak udany występ polskiej atakującej, która w ciągu pięciu setów zdobyła 15 punktów. Skończyła 10 z 34 otrzymanych piłek, co dało jej 29 procent skuteczności. Do tego dorzuciła cztery bloki i jednego asa serwisowego.

Z kolei jednostronny był pojedynek Unet e-work Busto Arsizio, którego barwy reprezentuje Dominika Sobolska-Tarasowa. Zespół ten w trzech setach rozbił Roma Volley Club, dzięki czemu w ligowej tabeli traci do niego tylko punkt. Wciąż kontuzję kostki leczy polska środkowa, przez co nie zobaczyliśmy jej na parkiecie.

W minionej kolejce Volley Bergamo było jedynym klubem, który doznał porażki mając w kadrze Polkę. Mimo to zespół Olivii Różański zdobył punkt, bo przegrał z Il Bisonte Firenze po tie-breaku, mimo że prowadził 2:0. Rolę rezerwowej w tym spotkaniu pełniła nasza przyjmująca, która w trzecim i czwartym secie pojawiła się na parkiecie jako zmienniczka, a decydującą partię rozpoczęła w pierwszej szóstce.

Różański zdobyła łącznie 6 punktów przy 22 proc. skuteczności w ataku (4/18). Dołożyła do tego asa serwisowego oraz blok. Lepiej spisała się na przyjęciu, bowiem nie popełniła żadnego błędu.

Serie A kobiet, 16. kolejka:

Itas Trentino - Pomi Casalmaggiore 2:3 (28:26, 26:24, 18:25, 19:25, 15:17)
Prosecco Doc Imoco Conegliano - Reale Mutua Fenera Chieri 3:2 (26:28, 25:19, 21:25, 30:28, 15:9)
Volley Bergamo - Il Bisonte Firenze 2:3 (25:22, 29:27, 11:25, 19:25, 16:18)
Unet e-work Busto Arsizio - Roma Volley Club 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)