Ucieczka z dna tabeli Tauron Ligi. Ponownie zmieniła się czerwona latarnia

Metalkas Pałac Bydgoszcz zwyciężył w trzecim meczu w sezonie Tauron Ligi. Wykorzystał atut własnej hali w zakończonym wynikiem 3:1 pojedynku z #VolleyWrocław.

Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz Materiały prasowe / Tauron Liga / Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz
Metalkas Pałac Bydgoszcz opuścił ostatnie miejsce w tabeli Tauron Ligi, na którym znalazł się po drugim w sezonie zwycięstwie ITA TOOLS Stali Mielec z UNI Opole. Gospodynie uciekły z dna w niedzielę, a ich przeciwnikiem był #VolleyWrocław, który walczy o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Zespół z Dolnego Śląska potrzebował punktów zdobytych w Bydgoszczy, żeby przeskoczyć do najlepszej ósemki w tabeli.

W pierwszym i w drugim secie drużyny wymieniły się mocnymi ciosami. Pałac zdemolował przeciwniczki 25:11 w pierwszym secie, po czym przeciwnik z województwa dolnośląskiego zwyciężył 25:21 w drugiej partii. Inne było podejście do sytuacji na boisku trenerów. Jakub Tęcza w ogóle nie zmieniał siatkarek w szóstce, a Michal Mašek sprawdził grupkę zmienniczek.

Pałac nie rozpamiętywał niepowodzenia i w trzecim secie stopniowo odjeżdżał przeciwniczkom. Najlepszą punktującą spośród bydgoszczanek była tym razem Joanna Sikorska, na której powstrzymanie #VolleyWrocław znał najmniej sposobów. Niższa skuteczność przyjmujących Poli Nowakowskiej i Eweliny Żurowskiej nie przeszkodziła Pałacowi wygrać 25:19 i zapewnić sobie punkt do tabeli.

Wrocławianki znalazły się pod presją i w czwartym secie próbowały ratować się przed opuszczeniem Bydgoszczy bez jakiegokolwiek punktu. Pałac miał kompletnie inny plan i od remisu 9:9 oddalił się na 15:11. To już był konkretny kapitał gospodyń. Pałac wygrał w przekonującym stylu 25:16 i nie pozostawił wątpliwości, której drużynie należał się w niedzielę komplet punktów.

Metalkas Pałac Bydgoszcz - #VolleyWrocław 3:1 (25:11, 21:25, 25:19, 25:16)

Pałac: Gorzkiewicz, Żurowska, Nowakowska, Witowska, Paluszkiewicz, Sikorska, Saad (libero)

#Volley: Muhlsteinova, Bączyńska, Ponikowska, Stronias, Lewandowska, Szczurowska, Pawłowska (libero) oraz Gromadowska, Gancarz, Szady, Stancelewska, Chorąża (libero)

MVP: Joanna Sikorska (Pałac)