VakifBank Stambuł nie traci nadziei w grupie Ligi Mistrzyń

Turecka drużyna nie pozwoliła sobie na potknięcie w wygranym 3:0 meczu z Volley Mulhouse Alsace. Dzięki kompletowi punktów VakifBank Stambuł pozostaje realnym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie Ligi Mistrzyń.

siatkarki VakifBank Stambuł Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki VakifBank Stambuł
VakifBank Stambuł walczy o pierwsze miejsce w grupie i bezpośrednie przejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z włoskim Vero Volley Milano. Jeszcze w 2023 roku drużyna z Lombardii wygrała z przeciwnikiem znad Bosforu 3:0 i dlatego VakifBank znalazł się na drugim miejscu w tabeli. Tylko zdobycie kompletu punktów w Miluzie pozwalało siatkarkom ze Stambułu pozostać w kontakcie z Vero Volley przed rewanżem w ostatniej kolejce.

Podopieczne Giovanniego Guidettiego były faworytkami. W szóstce włoskiego trenera znalazły się między innymi Gabi, Alexandra Frantti czy znana z polskich hal Chiaka Ogbogu. VakifBank grał o ósme w historii zwycięstwo z Volley Mulhouse Alsace w historii. Francuska drużyna urwała w tych wszystkich meczach zaledwie jednego seta VakifBankowi.

I tym razem VakifBank nie pozwolił sobie na przegranie ani jednego seta. W zakończonym wynikiem 3:0 meczu miał coraz większą przewagę, im dłużej trwała rywalizacja. Po 10 punktów dla tureckiego zespołu zdobywały wspomniane Frantti i Ogbogu, a także Jordan Thompson.

W tabeli VakifBank zrównał się liczbą 12 punktów z Vero Volley Milano. Włoska drużyna zagra w środę z Jedinstvo S.P. i również będzie faworytem. W szóstej kolejce bezpośrednie starcie lidera z wiceliderem we Włoszech.