Bartosz Kurek zagrał w hitach. Łup był skromny

Wolfdogs Nagoya zdobyli przed świętami Bożego Narodzenia dwa z możliwych sześciu punktów w lidze japońskiej. Drużyna Bartosza Kurka zwyciężyła 3:2 i przegrała 0:3 z Suntory Sunbirds.

Bartosz Kurek Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
Kluby wróciły do gry o punkty po dwutygodniowej przerwie. Nie był to czas na odpoczynek. Większość zespołów, w tym Wolfdogs Nagoya, walczyła w Pucharze Cesarza, a Bartosz Kurek i spółka zostali pokonani dopiero w finale przez Panasonic Panthers. Z kolei Suntory Sunbirds byli jednym z dwóch reprezentantów Azji w Klubowych Mistrzostwach Świata i zajęli w nich czwarte miejsce.

Starcia Wolfdogs Nagoya z Suntory Sunbirds były hitami kolejek zaplanowanych na przedświąteczny weekend. Oba kluby są kandydatami do zdobycia mistrzostwa Japonii. Jak dotąd w lidze lepiej wiedzie się Suntory Sunbirds, którym blisko do pierwszego miejsca w tabeli.

W sobotnim meczu drużyna Bartosza Kurka popisała się spektakularnym pościgiem i zwyciężyła 3:2, choć była gorsza od Suntory Sunbirds w pierwszym oraz w drugim secie. Nie poddała się i po odrobieniu strat, postawiła na swoim w tie-breaku zakończonym wynikiem 15:12.

Bartosz Kurek wyszedł w podstawowym składzie Wolfdogs Nagoya i zdobył 25 punktów. Kapitan reprezentacji Polski atakował aż 56 razy ze skutecznością 36 procent. Do tego dwa razy zablokował przeciwników i zaserwował trzy asy.

W drugim, niedzielnym meczu do żadnego zwrotu akcji już nie doszło. Suntory Sunbirds srogo zrewanżowali się przeciwnikom i zwyciężyli 3:0. Paradoksalnie Bartosz Kurek grał z wyższą skutecznością i przy 51 procentach w ataku zdobył 21 punktów.

Kolejny dobry weekend ma za sobą JTEKT Stings, którego trenerem jest Michał Gogol. Drużyna, prowadzona przez Polaka, odniosła zwycięstwa po 3:0 z VC Nagano Tridents.