Spore problemy ekipy Wołosz. Zmienne szczęście drużyn Polek

Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz straciło pierwszy punkt w tym sezonie włoskiej Serie A kobiet, ale wygrało swój mecz po tie-breaku i jest niepokonane. Pozostałe drużyny, w których występują Polki poradziły sobie ze zmiennym szczęściem.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz podczas rozgrzewki Materiały prasowe / Legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz podczas rozgrzewki
W miniony weekend odbyła się przedostatnia kolejka pierwszej rundy włoskiej Serie A kobiet. Wciąż nikt nie jest w stanie znaleźć sposobu na Prosecco Doc Imoco Conegliano w składzie z Joanną Wołosz, które pozostaje niepokonane.

Ale w starciu z Wash4green Pinerolo lider miał spore kłopoty i stracił pierwszy punkt w tym sezonie. Takiego obrotu spraw nie spodziewał się nikt, gdy przy stanie 1:1 Imoco wygrało seta wynikiem 25:14. Tymczasem kolejna partia padła łupem miejscowego zespołu (25:23), który doprowadził do tie-breaka. Ten był równie wyrównany, ale ostatecznie lepszy okazały się przyjezdne.

Wołosz spędziła na parkiecie całe pięć setów, a do dorobku swojej ekipy dorzuciła 4 punkty. Udało jej się posłać dwa asy serwisowe, a do tego dorzuciła udany blok i kiwkę.

Po raz 10. w tym sezonie przegrało Volley Bergamo, w którym występuje Olivia Różański. Tym razem zespół Polki nie miał czego szukać w starciu z Igor Gorgonzola Novara.

Nasza siatkarka rozpoczęła to spotkanie na ławce rezerwowych, a na parkiecie zameldowała się dopiero w drugim secie. Z kolei trzecią partię rozpoczęła w pierwszej szóstce. W swoim dorobku zgromadziła 2 punkty, kończąc dwa z ośmiu ataków (25 proc. skuteczności). Nie popełniła żadnego błędu w przyjęciu.

W drugim meczu z rzędu nawet seta nie wygrało Pomi Casalmaggiore. Drużyna, w której na pozycji atakującej występuje Malwina Smarzek przegrała z Megabox Ond. Savio Vallefoglia.

Polka spisała się równie słabo, jak jej zespół. Zdobyła jedynie 6 punktów, które zdobyła swoimi atakami. Jednak łącznie otrzymała aż 30 piłek, co dało jej 20. procentową skuteczność.

Drugi mecz z rzędu wygrało Unet e-work Busto Arsizio, w którym występuje Dominika Sobolska-Tarasova. Urodzona w Belgii Polka w ostatnim czasie otrzymała polski paszport sportowy i w 2025 roku będzie do dyspozycji selekcjonera naszej kadry. Włoski zespół pokonał Itas Trentino 3:0, ale środkowa w tym meczu nie wystąpiła, ponieważ leczy kontuzję kostki.