Ekipa Wołosz nie do zatrzymania. Przełamanie drużyny Różański

Proseco Doc Imoco Conegliano po 10. kolejce pozostało jedynym niepokonanym zespołem w Serie A kobiet. Po ośmiu porażkach przełamało się Volley Bergamo Olivii Różański. Z kolei Pomi Casalmaggiore Malwiny Smarzek przegrało, ale dopiero po tie-breaku.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz Materiały prasowe / foto Santi / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
W miniony weekend miały miejsce kolejne spotkania we włoskiej Serie A kobiet. Po 10. kolejce wciąż niepokonane zostaje Prosecco Doc Imoco Conegliano, której barwy reprezentuje Joanna Wołosz.

Zespół Polki zmierzył się z zespołem Igor Gorgonzola Novara, który miał na swoim koncie jedną porażkę w starciu z Vero Volley Monzą. Mistrzynie Włoch zwyciężyły 3:1, a cegiełkę do tego triumfu dołożyła Wołosz. Polka ma już za sobą problemy zdrowotne, była pierwszą rozgrywającą i zapisała na swoim koncie 4 punkty. Wszystko za sprawą dwóch asów serwisowych, bloku oraz udanej kiwki.

Z kolei Volley Bergamo Olivii Różański przerwało serię ośmiu porażek z rzędu. Faworyt w starciu z beniaminkiem Itas Trentino zwyciężył bez straty seta i dzięki temu zajmuje teraz 12. miejsce w tabeli.

Polka praktycznie całe spotkanie spędziła na ławce rezerwowych. W premierowej odsłonie pojawiła się tylko i wyłącznie, by wykonać zagrywkę, którą wówczas zepsuła.

Do małej niespodzianki doszło w starciu Vero Volley Monzy z Pomi Casalmaggiore. Zespół, w którym w tym sezonie rolę pierwszej atakującej pełni Malwina Smarzek doprowadził do tie-breaka w rywalizacji z wiceliderem. W nim jednak ekipa Polki przegrała aż 2:15.

Smarzek w tym spotkaniu zdobyła 13 punktów, kończąc jedynie 10 z 40 ataków (25 proc.). Do swojego dorobku dorzuciła dwa bloki i asa serwisowego. Gospodynie do triumfu poprowadziła z kolei Paola Egonu.