Zwrot akcji w meczu na dnie Tauron Ligi. Beniaminek osiada na dnie

Metalkas Pałac Bydgoszcz nie podłamał się bolesnym laniem w pierwszym secie i odwrócił na 3:1 wynik meczu z ITA TOOLS Stalą Mielec. Oddalił się w ten sposób od dna tabeli Tauron Ligi.

Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz Materiały prasowe / Tauron Liga / Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz
W poniedziałek doszło do pojedynku ważnego dla sytuacji na dole tabeli Tauron Ligi. Przed nim Pałac miał taką samą liczbę punktów i taki sam bilans jak beniaminek, ale to on zajmował przedostatnie miejsce za sprawą nieco lepszego stosunku setów niż w przypadku ostatnich w tabeli mielczanek. Stawką bezpośredniego pojedynku było pozostawienie poza miejscem spadkowym.

Pierwsza partia należała do przyjezdnych, które wcześnie zdobyły przewagę i bezwzględnie punktowały siatkarki Pałacu. Po stronie Stali wyróżniały się atakująca Weronika Gierszewska, dla której największym wsparciem były Emilia Mucha oraz Izabela Bałucka. Set zakończył się wynikiem 25:15, co wyglądało na perfekcyjne otwarcie meczu przez zawodniczki z Podkarpacia. Ich problem polegał na tym, że był to miły złego początek.

Pałac jakby z premedytacją przetrwał najgorsze dla siebie chwile i przystąpił do natarcia od początku drugiego seta. Ta runda, a także trzecia, należały do gospodyń, które zwyciężały 25:23 i 25:19. W ten sposób odwróciły wynik meczu z 0:1 na 2:1 i to one były bliżej odniesienia zwycięstwa. Po stronie bydgoszczanek szalała Pola Nowakowska, a dwucyfrową liczbę punktów miała na swoim koncie już również Dominika Witowska.

Prowadzenie Pałacu 5:0 na początku czwartego seta nie zapowiadało już żadnego przełomu. Gospodynie zwietrzyły szansę na poprawienie sytuacji w tabeli za pomocą kompletu punktów. Z kolei siatkarki Stali nie przypominały w niczym dobrej wersji samych siebie z początku meczu, a zmiany w jej składzie nic nie wnosiły. Wynik 25:13 nie pozostawiał złudzeń, komu należy się zwycięstwo, a i nagroda MVP dla Poli Nowakowskiej nie mogła zaskoczyć.

Metalkas Pałac Bydgoszcz - ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:23, 25:19, 25:13)

Pałac: Bałdyga, Nowakowska, Makarewicz, Witowska, Paluszkiewicz, Sikorska, Saad (libero) oraz Łyszkiewicz, Bujnarowska, Żurowska

Stal: Kucharska, Mucha, Bryda, Bałucka, Kubacka, Gierszewska, Łyduch (libero), Pancewicz (libero) oraz Dyduła, Nowacka, Walczak

MVP: Pola Nowakowska (Pałac)