Komplikuje się sytuacja zespołu Bartosza Kurka

Wolfdogs Nagoya, których atakującym jest Bartosz Kurek, ponieśli dwie porażki w lidze japońskiej. Zdobyli tylko punkt w meczach z liderem JT Thunders. Kurek nie dokończył rewanżu.

Bartosz Kurek Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
W weekend rozegrano osiem meczów w czterech parach w lidze japońskiej. W połowie doszło do tie-breaka, a żaden nie wykończył się po trzech setach. Wolfdogs Nagoya nie zaliczą swojego dwumeczu do udanych, skoro ponieśli porażki 1:3 i 2:3 z JT Thunders.

Zespół Bartosza Kurka poniósł w sezonie zasadniczym sporo, ponieważ pięć porażek. Jest dość bezpieczny na miejscu premiowanym awansem do ćwierćfinału mistrzostw Japonii, ale już bezpośrednie wejście do półfinału stoi pod coraz większym znakiem zapytania.

W pierwszym spotkaniu Bartosz Kurek zdobył 28 punktów. Atakował ze skutecznością 56 procent, a do tego dwa razy zablokował zawodników JT Thunders i zaserwował dwa asy.

W rewanżu reprezentant Polski wywalczył 17 punktów w dwóch setach. Przy 68 procentach w ataku dołożył jeden blok oraz asa serwisowego. Następnie nie powrócił na boisko i nie kontynuował dobrego występu, co kosztowało porażkę w pozostałych partiach Wolfdogs. Klub nie wydał komunikatu w sprawie przyczyn absencji Kurka.

Bartosz Kurek jest na siódmym miejscu w rankingu punktujących ligi z dorobkiem 252 punktów.

Bardziej zadowolony z weekendu był trener Michał Gogol. JTEKT Stings przybliżył się do awansu do ćwierćfinału dzięki dwóm zwycięstwom 3:1 z Toray Arrows.