KMŚ: Dwie nagrody indywidualne Polaków!

Bełchatowianie zostali klubowymi wicemistrzami świata, za co zostali uhonorowani nagrodami indywidualnymi - najlepiej blokującym został Marcin Możdżonek, a najlepiej punktującym zawodnikiem Bartosz Kurek. Nagroda MVP przypadła znakomicie spisującemu się podczas całego turnieju, Matejowi Kazijskiemu z Trentino.

Olga Krzysztofik

W finale Klubowych Mistrzostw Świata Trentino pokonało w trzech setach Skrę Bełchatów. Polacy nie zdołali więc przerwać włoskiej dominacji, bowiem pięć dotychczasowych edycji wygrały właśnie włoskie ekipy. Zwycięstwo w spotkaniu finałowym przyniosło mistrzowi świata nie tylko prestiż, ale również 250 tysięcy dolarów. Natomiast Skra za drugie miejsce zainkasowała 170 tysięcy. Za najniższy stopień podium drużynie Zenitu Kazań przypadło 120 tysięcy. Czwarty w tym turnieju Payakan zarobił 90 tysięcy, a zespoły, które nie awansowały do półfinałów i zostały sklasyfikowane na piątym miejscu (Al-Arabi, Cimed, Corozal, Zamalek) dostały po 30 tysięcy.