Ataki Smarzek to za mało na zespół Wołosz

Prosecco Doc Imoco Conegliano odniosło już dziewiąte zwycięstwo w sezonie Serie A. Tym razem drużyna Joanny Wołosz wygrała 3:0 z Trasportipesanti Casalmaggiore, którego siatkarką jest Malwina Smarzek.

Malwina Smarzek w barwach Trasportipesanti Casalmaggiore Materiały prasowe / Serie A / Malwina Smarzek w barwach Trasportipesanti Casalmaggiore
Prosecco Doc Imoco Conegliano zagrało w drugim weekendzie z rzędu z innym zespołem mającym Polkę w składzie. Po zwycięstwie 3:0 z Volley Bergamo, drużyna Joanny Wołosz wygrała bez straty seta z Trasportipesanti Casalmaggiore. Zespół z Conegliano jest liderem po serii dziewięciu wygranych w Serie A.

Gospodynie zagrały bez Joanny Wołosz w podstawowym składzie. Zamknięcie meczu w trzech setach nie było takim prostym zadaniem, ponieważ o wyższości Imoco w dwóch z nich zdecydowała najmniejsza możliwa przewaga dwóch punktów.

Zdecydowanie najwięcej - 21 punktów dla pokonanego zespołu zdobyła Malwina Smarzek. Polka była najtrudniejsza do zatrzymania dla siatkarek z Conegliano. Zaatakowała skutecznie 19 razy, a do tego dwa razy zablokowała przyjezdne.

Kolejną porażkę poniósł Volley Bergamo, którego zawodniczką jest Olivia Różański. Ponownie w tie-breaku. Tym razem wynikiem 2:3 zakończyła się konfrontacja z Wash4green Pinerolo. Drużyna z Lombardii poniosła porażkę, choć prowadziła 1:0, następnie 2:1. Olivia Różański zdobyła pięć punktów i wszystkie atakiem.

8. kolejka Serie A kobiet:

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Trasportipesanti Casalmaggiore 3:0 (27:25, 25:23, 25:17)
Wash4green Pinerolo - Volley Bergamo 3:2 (22:25, 26:24, 19:25, 26:24, 15:10)
Roma Volley Club - Allianz Vero Volley Milano 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)
Savino Del Bene Scandicci - Reale Mutua Fenera Chieri 3:2 (25:17, 20:25, 26:28, 25:21, 15:11)
Uyba Volley Busto Arsizio - Honda Olivero S.Bernardo Cuneo 2:3 (25:20, 22:25, 22:25, 27:25, 12:15)
Itas Trentino - [b]Megabox Ond. Savio Vallefoglia
 0:3 (24:26, 18:25, 14:25)
Igor Gorgonzola Novara - Il Bisonte Firenze 3:1 (25:16, 44:42, 23:25, 25:22)[/b]