Demolka w Tauron Lidze. Błyskawiczny mecz Chemika

Minęła nieco ponad godzina i Grupa Azoty Chemik Police cieszył się z pokonania 3:0 UNI Opole. Przeciwnik zdobył w swoim najlepszym secie 16 punktów. Jego kibice zobaczyli totalną bezradność gospodyń.

Iga Wasilewska WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Iga Wasilewska
Grupa Azoty Chemik Police zapunktował we wszystkich meczach od początku sezonu. W bilansie podopiecznych Marco Fenoglio jest sześć zwycięstw oraz jedna porażka, a w tabeli ustępował przed wyprawą do Opola jedynie BKS-owi BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Posiadacz Pucharu i Superpucharu Polski wybrał się po kolejną wygraną do Opola, gdzie czekało UNI.

Gospodynie są zespołem środka tabeli. W siedmiu kolejkach odniosły trzy zwycięstwa i poniosły cztery porażki. W elicie UNI rozegrało sześć meczów z Chemikiem i co prawda w pięciu z nich poniosło porażkę, ale akurat w poprzednim sezonie sprawiło niespodziankę we własnej hali. Opolanki pokonały policzanki 3:1

W szóstce UNI zagrała Katarzyna Połeć, która w poprzednim sezonie była zawodniczką Chemika. Za rozgrywanie po stronie gospodyń była odpowiedzialna Julia Bińczycka, a liderką ofensywy miała być ponownie Ana Olaya. W polickim zespole zagrały od początku Elizabet Inneh-Varga oraz Dominika Pierzchała, które dały dobre zmiany w poprzednim, wygranym 3:1 meczu z #VolleyWrocław.

Chemik nie pozostawiał złudzeń gospodyniom, że tym razem dojdzie do podobnej niespodzianki. Od początku meczu zdobył przewagę, po czym nie dopuszczał przeciwniczek do głosu. Po pierwszym secie, zakończonym wynikiem 25:12 można było odnieść wrażenie, że to co najgorsze jest za opolankami, ale było ono błędne. Druga partia zakończyła się jeszcze większą demolką 25:11.

Odrobina wyrównanej walki była na początku trzeciego seta, ale to naprawdę odrobina. Chemik wyczekał na dogodny moment do zdobycia przewagi i odjechał na bezpieczny dystans. Minęła nieco ponad godzina od rozpoczęcia gry i zdobycie punktu na 25:16 w ostatnim secie zapewniło komplet punktów zespołowi z województwa zachodniopomorskiego.

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (12:25, 11:25, 16:25)

UNI: Bińczycka, Pamuła, Olaya, Połeć, Orzyłowska, Sieradzka, Adamek (libero) oraz Janicka, McCall, Zaroślińska-Król, Kecher

Chemik: Kowalewska, Mędrzyk, Sahin, Korneluk, Pierzchała, Inneh-Varga, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Ding

MVP: Elizabet Inneh-Varga (Chemik)