Siatkarki Chemika Police obudziły się wyraźnie po 13:00

Grupa Azoty Chemik Police rozpoczął mecz z #VolleyWrocław wczesnym popołudniem. W pierwszym secie i do połowy drugiego miał problem z przeciwnikiem. Wreszcie faworyt jednak obudził się i zapewnił sobie zwycięstwo 3:1.

Marlena Kowalewska WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Marlena Kowalewska
Chemik Police powrócił do własnej hali tydzień po pierwszej w sezonie porażce, którą poniósł w tym samym miejscu z ŁKS-em Commercecon Łódź. Porażce niespodziewanej, ponieważ wcześniej demolował wszystkich rywali. W teoretycznie łatwiejszej konfrontacji z #VolleyWrocław miał za zadanie pokazać, że jedna porażka nie zmienia jego ambitnych planów - policzanki chcą walczyć o mistrzostwo i Puchar Polski, a także Puchar CEV.

W przeszłości Chemik walczył z klubem z Wrocławia o najwyższe cele w krajowej siatkówce. Obecnie #Volley próbuje co najwyżej kąsać kluby z czołówki, ale jego podstawowym zadaniem jest wejście do play-off mistrzostw Polski. W rywalizacji z Chemikiem nie wygrał od dziewięciu spotkań.

I drużyna z Wrocławia rozpoczęła mecz z mocnym postanowieniem przerwania serii porażek. W pierwszym secie wygrała 25:20. Sam początek należał jeszcze do Chemiczek, które prowadziły 9:7. Niebawem wynik zmienił się na korzyść #Volley. Głównym atutem przyjezdnych były nieprzyjemne serwisy. Przyjmujące z Polic odbierały niezdarnie, przez co rozgrywające Marlena Kowalewska i Xia Ding biegały w nieokreślonych kierunkach i bez ładu.

W drugim secie podobna historia. Chemik miał zaliczkę 5:2, ale nie nacieszył się nią długo. Przy stanie 10:12 Marco Fenoglio zażądał przerwy. Nie wiadomo, co tak przekonującego powiedział siatkarkom, ale od razu odwróciły wynik na 15:12. Ta seria pięciu punktów okazała się rozstrzygająca w partii, którą wygrał Chemik 25:16. Posiadacz Pucharu i Superpucharu Polski budził się.

W końcówce drugiego seta wrocławianki już chyba z premedytacją wyrzucały piłki poza boisko. Na początku trzeciej partii powróciły do wywierania presji na Chemika i zdobyły przewagę 12:10. Gospodynie były jednak coraz bardziej odporne na problemy i postawiły na swoim. Chemik wygrał 25:21 w składzie wyraźnie różniącym się od podstawowego - z Moniką Fedusio, Elizabet Inneh-Vargą oraz Dominiką Pierzchałą.

W czwartym secie zanosiło się od początku na dożynki. Była to jedyna runda, w której nie doszło do ani jednego odwrócenia wyniku. Chemik zaczął lepiej serwować i doprowadził do bałaganu po stronie wrocławianek. Atutem gospodyń przez cały mecz był blok. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:13.

Bezpośrednio po meczu Chemik jest na prowadzeniu w tabeli, a możliwość jego wyprzedzenia ma jeszcze niepokonany BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, którego przeciwnikiem w niedzielę będzie KS Pałac Bydgoszcz. Z kolei wrocławianki są na razie poza ósemką po trzech wygranych oraz czterech porażkach.

Grupa Azoty Chemik Police - #VolleyWrocław 3:1 (20:25, 25:16, 25:21, 25:13)

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Sahin, Wasilewska, Korneluk, Honorio, Grajber (libero) oraz Ding, Fedusio, Mędrzyk, Pierzchała, Inneh-Varga, Jagła (libero)

Volley: Muhlsteinowa, Bączyńska, Stronias, Lewandowska, Ponikowska, Szczurowska, Pawłowska (libero) oraz Szady, Stancelewska, Gancarz

MVP: Martyna Łukasik (Chemik)