Efektowny pościg mistrzyń Polski w Tauron Lidze

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź sprawiają wrażenie coraz mocniej rozpędzających się. Pokonały 3:0 ITA-Tools Stal Mielec, a najbardziej efektowny był pościg od wyniku 4:12 w drugim secie.

siatkarki ŁKS Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
W Łodzi pojawiła się pozytywna energia. W poprzednim tygodniu ŁKS Commercecon odniósł zwycięstwo 3:2 z dotąd niepokonanym Grupa Azoty Chemikiem Police i to w jego hali. Kolejna wyprawa, tym razem w Lidze Mistrzyń, także zakończyła się powodzeniem. ŁKS chciał potwierdzić zwyżkę formy przed własnymi kibicami. Okazja wyglądała na dogodną, ponieważ mistrz Polski podjął beniaminka.

ŁKS od początku chciał pokazać wyższość nad niedoświadczonym w elicie przeciwnikiem. W pierwszym secie już szarża od 3:3 do 8:3 pozwoliła zdobyć przewagę na miarę wygrania partii. Łodzianki generalnie kontrolowały wydarzenia, a kiedy piłka znajdowała się po ich stronie siatki, była niebawem bezlitośnie pakowana w pole mielczanek. Partia zakończyła się przekonującym wynikiem 25:13.

Po takim secie można było spodziewać się dalszej dominacji łodzianek. Założenie okazało się jednak błędne. Stal w drugiej rundzie odjechała od 6:4 do 12:4. Taka zaliczka była już cennym kapitałem beniaminka z Podkarpacia. ŁKS podniósł sobie poziom trudności seta, ale rozwiązał łamigłówkę. Mistrz Polski przeprowadził pościg do wyniku 16:16, a zbudowany przebudzeniem zwyciężył 25:21.

W trzecim secie był najdłuższy fragment wyrównanej walki. Tym razem na początku ani nie uciekły gospodynie, ani nie oddaliły się przyjezdne. Napędzane atakami Aleksandry Dudek oraz Valentiny Diouf siatkarki z Łodzi nie pozwoliły beniaminkowi na rozstrzygnięcie ani jednego seta. Tym razem uczestniczki Ligi Mistrzyń postawiły na swoim w końcówce i zwyciężyły znów 25:21.

ŁKS Commercecon Łódź - ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:15, 25:21, 25:21)

ŁKS: Ratzke, Dudek, Piasecka, Stefanik, Gryka, Diouf, Drabek (libero) oraz Krawczyk, Dróżdż, Hryszczuk, Zaborowska, Maj-Erwardt

Stal: Kucharska, Nowacka, Mucha, Kubacka, Bałucka, Limarewa, Łyduch (libero) oraz Dyduła, Bryda, Walczak

MVP: Julita Piasecka (ŁKS)