Demolka w Lidze Mistrzyń. Faworytki nie oddały seta

Siatkarki Vero Volley Milano wywiązały się z roli faworytek w wygranym 3:0 meczu z Volley Mulhouse Alsace. Odrobina wyrównanej walki była tylko w ostatnim secie.

Mecz Ligi Mistrzyń: Volley Mulhouse Alsace - Vero Volley Milano Materiały prasowe / CEV / Mecz Ligi Mistrzyń: Volley Mulhouse Alsace - Vero Volley Milano
Do ostatniego zaplanowanego na wtorek meczu Ligi Mistrzyń doszło w Miluzie. W stosunkową krótką podróż na wschód Francji wybrały się z Mediolanu siatkarki Vero Volley. Do pokonania miały mniej niż 500 kilometrów przez terytorium Szwajcarii.

Drużyna z Włoch była faworytem. Ma zdecydowanie większe doświadczenie na europejskiej arenie. Vero Volley zdobywało w przeszłości Puchar CEV i Puchar Challenge, a kolejnym celem dla zespołu jest pokazanie się z dobrej strony w bardziej prestiżowej Lidze Mistrzyń. Z kolei gospodynie zdążyły już na inaugurację rozgrywek ponieść porażkę 0:3 z VakifBankiem.

Pojedynek był jednostronny. Gospodynie nie miały sposobu na nawiązanie równorzędnej rywalizacji z punktującymi siatkarkami Vero Volley. Wyniki setów pokazują, że na boisku brakowało napięcia czy dramaturgii, a poziom nie przystawał do grupy Ligi Mistrzyń. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:11, a w drugim secie stanęło na rezultacie 25:12. Odrobina walki była tylko w trzeciej rundzie, którą faworytki podsumowały punktem na 25:22.

Najwięcej - 14 punktów dla lepszego zespołu zdobyła Paola Egonu, która atakowała ze skutecznością 59 procent. Pięcioma blokami popisała się znana z polskich hal Kara Bajema. Obie wspomniane zawodniczki Vero Volley pokazały się z dobrej strony również w zagrywce i zaserwowały po dwa asy.

Drużyna z Mediolanu jest na pierwszym miejscu w grupie po dwóch zwycięstwach bez straconego seta. W środę w grupie A zmierzą się jeszcze S.P. Jedinstvo z VakifBankiem. Z kolei w trzeciej kolejce dojdzie do hitowego starcia klubów z Włoch i z Turcji.

Volley Mulhouse Alsace - Vero Volley Milano 0:3 (11:25, 12:25, 22:25)

Miluza: Van Avermaet, Mayer, Siftar, Legros, Tchoudjang-Nana, Snyder, Soldner (libero) oraz Casadei, Winters, Danard-Selosse, Blamdai, Sager Weider

Vero: Cazaute, Rettke, Orro, Bajema, Candi, Egonu, Castillo (libero) oraz Malual, Prandi