Zwrot akcji w Kaliszu. Tie-break wyłonił zwycięzcę

Energa MKS Kalisz w 3. kolejce zmierzył się z #VolleyWrocław i przegrał premierową odsłonę. Dwie kolejne pewnie wygrał, ale doszło do zwrotu akcji. Przyjezdne doprowadziły do tie-breaka, a w nim zwyciężyły 15:11.

Jakub Fordon
Julia Szczurowska w ataku podczas meczu Energa MKS Kalisz - #VolleyWrocław PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Julia Szczurowska w ataku podczas meczu Energa MKS Kalisz - #VolleyWrocław
W ramach 3. kolejki Tauron Ligi w Kaliszu zmierzyły się zespoły, które miały bilans 1-1. Miejscowe siatkarki pokonały MOYA Radomkę Radom, z kolei #VolleyWrocław ograł Grupa Azoty Akademię Tarnów.

Premierowa odsłona padła łupem wrocławianek. Po udanym starcie (4:1) rywalki szybko odrobiły stratę, jednak w połowie seta ponownie przyjezdne odjechały (15:11). MKS był w stanie wrócić i objąć prowadzenie (20:19), ale rywalki uratowały się serią punktową. Ostatecznie to zespół z Wrocławia zwyciężył do 22.

Kolejne dwie partie pewnie wygrały miejscowe siatkarki. Rywalki nie miały kompletnie nic do powiedzenia, bo ugrały kolejno 15 i 16 punktów. Z tego powodu wydawało się, że MKS pójdzie za ciosem i zamknie to spotkanie.

Tak się jednak nie stało, bo #VolleyWrocław przypomniał o sobie w czwartej odsłonie tej rywalizacji. Mimo że zespół ten roztrwonił początkową przewagę pięciu punktów (13:13), to w końcówce zapewnił sobie piłki setowe (24:19). Kaliszanki broniły się ile mogły, by ostatecznie przegrać 23:25.

W tie-breaku zespół gości poszedł za ciosem. Seria punktowa sprawiła, że prowadził on 10:4 i był o krok od triumfu. Kolejny raz MKS pokazał, że potrafi bronić się będąc pod ścianą, jednak siedem piłek meczowych dały spory komfort wrocławiankom, które zwyciężyły 15:11.