Czwarta kolejka za zespołami. Zobacz tabele kwalifikacji olimpijskich

Wygrane przez Kubę i Brazylię mecze podsumowały czwartą kolejkę kwalifikacji olimpijskich. Walka w grupach jest tym samym za półmetkiem. Blisko awansu są Polacy, Niemcy oraz Słoweńcy.

Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski i Bartosz Bednorz Materiały prasowe / FIVB / Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski i Bartosz Bednorz
Reprezentacja Kuby nie pozwoliła sobie na hamowanie po zwycięstwie 3:0 z Czechami. Była faworytem i spokojnie wypunktowała 3:0 Katar, który w czterech meczach w Rio de Janeiro potrafił rozstrzygnąć tylko jednego seta. Kuba dzięki zdobyciu kompletu punktów przeskoczyła na drugie miejsce premiowane awansem za rewelacyjnych Niemców, a przed Włochów.

Kuba zaprezentowała się wyraźnie lepiej w ataku, a w statystyce asów serwisowych wygrała 7:0. To wystarczyło do spokojnego wypunktowania bezradnych rywali. Katarczycy, praktycznie przez całe spotkanie, byli o kilka kroków za przeciwnikami.

Brazylia ponownie jakoś uratowała się przed wpadką, ale jej forma od początku turnieju jest bardzo niepokojąca. Tym razem gospodarze wymęczyli zwycięstwo 3:2 z Ukrainą. Spektakularnym wynikiem 38:36 dla zespołu z Europy zakończyła się pierwsza partia. Ukraińcom zabrakło jednak energii i sposobu na zamknięcie meczu, w którym prowadzili 1:0 oraz 2:1 w setach.

Grupa A:

Kuba - Katar 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

Brazylia - Ukraina 3:2 (36:28, 25:20, 21:25, 25:18, 15:11)

8. Meksyk 4 0 0:12

Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Czy Kuba awansuje do igrzysk olimpijskich w Paryżu?