Ależ to zrobił. Tak Bednorz "zgasił" rywala [WIDEO]

W pierwszym secie drugiej kolejki kwalifikacji olimpijskich Bułgarzy postawili Polakom trudne warunki. W końcówce zabrakło im jednak zimnej krwi, a pokazał ją Bartosz Bednorz. W ostatniej akcji popisał się kapitalnym pojedynczym blokiem.

Dawid Franek
blok Bartosza Bednorza WP SportoweFakty / Na zdjęciu: blok Bartosza Bednorza
W turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich polscy siatkarze od samego początku mają pod górkę. Najpierw stoczyli trudny pojedynek z Belgami, wygrywając go ostatecznie 3:2. Później natomiast czekała na nich Bułgaria. Ta reprezentacja z kolei sprawiła nam wielkie problemy w pierwszej partii.

Zwycięstwo w inauguracyjnym secie miała na wyciągnięcie ręki. Prowadząc 24:23, Bułgarzy mieli po swojej stronie przechodzącą piłkę, lecz nie zdołali jej umieścić w naszym boisku. Od stanu 24:24 punkty zdobywali już tylko Polacy.

W obu przypadkach głównym bohaterem naszej drużyny był Bartosz Bednorz. Wielką klasę pokazał szczególnie w ostatniej akcji.

Wówczas wymiana trwała nieco dłużej niż zwykle i podczas ataku Bułgarów Bednorz sam skakał do bloku. W kapitalny sposób ułożył jednak ręce i zablokował rywala. To dało nam punkt i wynik 26:24. Po końcówce pierwszej partii Bułgarzy nieco oklapli i kolejne dwa sety Polacy wygrali pewnie, zwyciężając w całym meczu 3:0.