Pokonały Polki i rozpędziły się na dobre. Kolejne zwycięstwo

Reprezentacja Tajlandii kobiet nie zatrzymuje się po pokonaniu Polek. Najpierw ograła bez straty seta Słowenię, a teraz powtórzyła to w spotkaniu z Koreą Południową.

Jakub Fordon
Reprezentacja Tajlandii kobiet Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Tajlandii kobiet
W czwartej serii spotkań reprezentacja Tajlandii kobiet ograła Polskę po tie-breaku. Dla Biało-Czerwonych była to pierwsza porażka w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Z kolei Tajki odniosły pierwsze zwycięstwo. I to rozpędziło ich tak, że zaczęły wygrywać mecz za meczem. Najpierw ograły bez straty seta Słowenię, a teraz powtórzyły to w rywalizacji z Koreą Południową.

I trzeba przyznać, że w starciu ekip z Azji oglądaliśmy jednostronny pojedynek, który potrwał bardzo krótko. W każdym secie Tajlandia zwyciężyła zdecydowanie, a rywalki ani razu nie zbliżyły się do granicy 20. punktów.

Należy jednak pamiętać, że wynik ten niewiele zmienia w kontekście awansu na igrzyska olimpijskie przez turniej kwalifikacyjny. Oba zespoły od dłuższego czasu nie miały już na to żadnych szans.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich:

Reprezentacja Tajlandii kobiet - Reprezentacja Korei Południowej kobiet 3:0 (25:14, 25:16, 25:16)