Czas na drugi krok. Kolejny "wygodny" rywal dla Polek

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła już rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym IO siatkarek. Po ograniu Słowenii (3:0) podopieczne Stefano Lavariniego zmierzą się z Koreą Południową. Będzie to dla nich kolejny "wygodny" rywal.

Jakub Fordon
reprezentacja Polski siatkarek WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Termin drugiego spotkania reprezentacji Polski kobiet nie zachwyca, ale jest lepszy niż pierwszy. Mistrzostwa Europy siatkarzy dobiegły już końca, lecz z uwagi na triumf Polaków (3:0 z Włochami) w niedzielę powinno mówić się praktycznie tylko o nich.

Jednak jeżeli chodzi o boiskowe emocje, to tutaj wszystkie oczy będą zwrócone na Polki. A to wszystko za sprawą drugiego meczu turnieju kwalifikacyjnego IO siatkarek. W pierwszym Biało-Czerwone bez straty seta ograły Słowenię.

Niewykluczone, że do powtórki z rozrywki dojdzie w rywalizacji z Koreą Południową. W końcu mówimy o kolejnym zespole, który nie należy do czołówki. Potwierdza to lipcowe spotkanie z Polską w Lidze Narodów, które zakończyło się na korzyść naszej kadry.

Koreanki mają za sobą porażkę na inaugurację. W pojedynku z Włoszkami siatkarki z Azji nie miały większych szans, wobec czego przegrały w trzech setach. I to w dodatku, gdy rywalki przystąpiły do spotkania bez jednej z liderek, czyli Paoli Egonu.

Tym samym można spodziewać się, że Koreanki również w starciu z Polską będą tłem dla rywala. Szczególnie, gdy spojrzy się na bezpośrednie mecze. Sześć ostatnich zakończyło się wygraniem Biało-Czerwonych bez straty seta.

Początek spotkania Polska - Korea Południowa o godzinie 17:30. Pojedynek ten będzie można oglądać zarówno w TVP Sport, jak i w Polsacie Sport. Darmowa relacja tekstowa na portalu WP SportoweFakty.