ME: duży krok Polaków. Sprawdź tabelę

Reprezentacja Polski rozpędza się na mistrzostwach Europy siatkarzy. Po pokonaniu Czechów Biało-Czerwoni ograli Holendrów 3:1. Dzięki temu obecnie pozostają niepokonani. Sprawdź ich obecne miejsce w tabeli grupy C.

Jakub Fordon
Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023
Podczas tegorocznych mistrzostw Europy 2023 reprezentacja Polski powalczy o pierwszy złoty medal od 14 lat. Właśnie w 2009 nasi siatkarze okazali się najlepsi w tej imprezie. Od tego czasu nie udało im się powtórzyć tamtego sukcesu.

Mimo że na obecny moment Biało-Czerwoni rywalizują w fazie grupowej, to awans dalej mają już praktycznie zapewniony. Już nawet przed rozpoczęciem zmagań jasne było, że tylko kataklizm mógłby sprawić, że Polacy nie zagraliby w 1/8 finału ME.

W premierowym spotkaniu nasza reprezentacja ograła bez straty seta Czechów. W drugim przyszło jej rywalizować z reprezentacją Holandii. Mecz ten rozpoczął się niespodziewanie, bo to nasi rywale zwyciężyli na inaugurację. Jednak w kolejnych setach to Polacy spisali się zdecydowanie lepiej i zwyciężyli 3:1.

Tym samym Biało-Czerwoni umocnili się na prowadzeniu w grupie C. Zrównać się z nią punktami po dwóch spotkaniach może jedynie Macedonia Północna w przypadku, gdy pokona Czarnogórę.

Polska jest na dobrej drodze do zajęcia pierwszego miejsca. Po tym, jak ograli Holendrów (3:1) wszystko wskazuje na to, że nikt nie będzie im w stanie zagrozić. W końcu pokonany został największy rywal w grupie C.