Niespodziewane problemy mistrzów olimpijskich w Tel Awiwie

Nie bez problemów zakończyli swoje drugie spotkanie na mistrzostwach Europy 2023 siatkarze Francji. Mistrzowie olimpijscy stracili seta z Portugalią. Zaskakującym rezultatem zakończyło się starcie Ukrainy z Chorwacją.

Adrian Nuckowski
Reprezentacja Francji w siatkówce Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Francji w siatkówce
Zarówno aktualni mistrzowie olimpijscy, jak i kolejni ich rywale na mistrzostwach Europy rozpoczęli turniej bez straty seta. Podopieczni Andrei Gianiego rozpoczęli od pewnie wygranego seta, w którym ani przez chwilę nie poczuli zagrożenia ze strony rywali. Trójkolorowi bardzo dobrze zagrali na siatce, notując w tej fazie spotkania cztery punktowe bloki.

W drugiej partii toczyła się bardzo wyrównana walka, jednak co ciekawe większy moment słabości zaliczyli w niej Francuzi. Portugalia odskoczyła wówczas na trzy oczka, a Giani próbował ratować wynik licznymi zmianami. Na nic się to zdało. Ekipa prowadzona przez Jose Joao Miguela wygrała do 25, sprawiając pewnego rodzaju niespodziankę.

Trzeciego seta, w porównaniu do początku spotkania, w składzie mistrzów olimpijskich pojawili się Stephen Boyer oraz Timothee Carle. Od tego momentu Francja zaczęła grać zdecydowanie lepiej i zdominowała swojego rywala w kolejnych partiach. Wymieniony Carlee wywalczył dla swojej drużyny jako zmiennik aż 19 punktów i był najlepszym zawodnikiem na boisku, zaliczając skuteczność w ataku na poziomie 76 procent (16/21).

Sensacyjnej porażki z Chorwacją doznała Ukraina. Niedawni sparingowi rywale Polaków prowadzili 2:1 w setach, jednak na koniec musieli uznać wyższość rywali. Ekipę z Bałkanów do zwycięstwa poprowadzili Petar Dirlić (18 punktów) oraz Marko Sedlacek (16 punktów).