Polacy z szansą na rehabilitacje. Rywal również po falstarcie

Zarówno Polska, jak i Francja zanotowały falstart w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Obie reprezentacje nie wygrały nawet seta, a teraz zmierzą się w bezpośrednim starciu. Podczas tegorocznej Ligi Narodów nasi siatkarze ograli Trójkolorowych 3:1.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Mimo że każdy wiedział, jak niewygodnym rywalem dla Polski jest Słowenia, to jednak nastawiał się na zwycięstwo. A tymczasem nie dość, że nasi siatkarze przegrali, to jeszcze nie ugrali choćby seta.

Jednak z takiego spotkania nie należy wyciągać wniosków. Podczas zmagań grupowych w Lidze Narodów były ciężkie do oglądania mecze, a w fazie pucharowej popis za popisem.

Biało-Czerwoni dzień po porażce mają okazję na rehabilitacje. Szczególnie, że ich rywalem będzie Francja. Zespół ten również przegrał 0:3, lecz z Włochami.

Tym samym dojdzie do pojedynku ekip po falstartach. Obu będzie zależeć na tym, by zmazać plamę z poprzedniego spotkania. Wydaje się jednak, że Francja nie specjalnie przejmuje się obecnymi wynikami.

W tym sezonie Polska grała z Trójkolorowymi w Lidze Narodów na początku rywalizacji w Lidze Narodów. Wówczas nasi siatkarze triumfowali 3:1

Podopieczni Nikoli Grbicia będą faworytami tej rywalizacji. Szczególnie, że chyba nikt nie widzi opcji, by na polskim turnieju nasza kadra miała bilans 0-2. Obecna forma Trójkolorowych nie jest najwyższa, ale ci wciąż potrafią być groźni.

Wszystko wskazuje na to, że Francja już celuje w igrzyska olimpijskie. Do nich przystąpi jako obrońca tytułu z Tokio. Z tego względu rywalizacja na Memoriale schodzi na bok, szczególnie, iż niebawem ME. A nawet ewentualne przygotowanie do meczu może nie być takie jak zawsze.

Biorąc pod uwagę podejście Biało-Czerwonych, wiary w końcu końcowy triumf nikt im nie odbierze. Szczególnie, że grają przed własną publicznością.