Polki niczym siatkarze. Biało-Czerwone grają dalej!

Reprezentacja Polski siatkarek zagra w ćwierćfinale Uniwersjady 2023. Biało-Czerwone w poniedziałek odbiły sobie porażkę z Brazylią i pokonały Chińskie Tajpej 3:1. To oznacza, że Polki tak jak siatkarze zagrają w ćwierćfinale.

Jakub Fordon
siatkarki akademickiej reprezentacji Polski Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: siatkarki akademickiej reprezentacji Polski
Podczas drugiego dnia Uniwersjady 2023 w Chengdu (przeniesiona z 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa) rywalizację zainaugurowała reprezentacja Polski siatkarek. Inauguracja nie była jednak udana dla Biało-Czerwonych, bowiem mimo prowadzenia 2:0 z Brazylią, ostatecznie Polki poniosły porażkę po tie-breaku.

Tym samym nasza kadra była pod ścianą. Z uwagi na to, że u kobiet rywalizują po trzy zespoły w grupach, polskie siatkarki musiały odnieść zwycięstwo w kolejnym meczu, by awansować do ćwierćfinału. A rywalem Biało-Czerwonych było Chińskie Tajpej.

Premierową odsłonę Polki rozpoczęły mocno i szybko wypracowały sporą przewagę (7:1). Rywalki były w stanie zniwelować stratę do dwóch punktów, ale ostatecznie cały set zakończył się zwycięstwem naszych siatkarek 25:20.

W drugiej partii nasza kadra spisała się jednak słabo. Zdobyła jedynie 16 punktów i poniosła porażkę z kretesem, po której Chińskie Tajpej wyrównało stan rywalizacji.

Jednak w dwóch kolejnych setach to nasze siatkarki prezentowały się zdecydowanie lepiej. Mimo że nie był to łatwy pojedynek, to ostatecznie zakończył się zwycięstwem Polek w stosunku 3:1.

Tym samym Biało-Czerwone zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Uniwersjady 2023. Rywalki natomiast mają jeszcze szanse na wyjście z grupy, ale potrzebują zwycięstwa z reprezentacją Brazylii.

Chińskie Tajpej - Polska 1:3 (20:25, 25:16, 21:25, 20:25)