Wszystko jasne. To oni awansowali do Ligi Narodów 2024

Volleyball Challenger Cup mężczyzn rozstrzygnięty. Zwycięzcą została reprezentacja Turcji i to ona zagra w przyszłorocznej edycji Ligi Narodów.

Mateusz Wasiewski
siatkarze reprezentacji Turcji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Turcji
Turecka drużyna była faworytem do wygrania tegorocznej edycji turnieju Volleyball Challenger Cup. Finał nie okazał się jednak łatwą przeprawą dla tego zespołu. Poprzeczkę wysoko zawiesili ich rywale - reprezentanci Kataru.

Pierwszego seta w niezwykle przekonującym stylu wygrała Turcja. Potem katarska ekipa zdołała nawiązać walkę jak równy z równym i wygrać drugą partię 25:21. W trzecim secie znów górą byli faworyci spotkania, w czwartym zaś ponownie do głosu doszli Katarczycy. W tej partii nie oddali oni Turkom prowadzenia od początku do końca i ostatecznie doprowadzili do tie-breaka.

W nim jednak górą okazał się ten team, którego wielu typowało do triumfu na koniec zmagań. Reprezentacja Turcji wygrała decydującego seta w zdecydowanych sposób - 15:9. Po ostatniej piłce zawodnicy z tego kraju wybuchli radością, co jest oczywiście niezwykle zrozumiałe.

To właśnie ich zobaczymy w przyszłorocznej edycji Ligi Narodów. Zastąpią Chińczyków, którzy brali udział w tegorocznych rozgrywkach, ale odpadli już w ćwierćfinale Challenger Cup. Zawodnicy z Turcji spokojnie mogą brać przykład z kobiecej reprezentacji, która odniosła triumf podczas LN 2023.

W niedzielę odbył się również mecz o trzecie miejsce. W nim ekipa z Ukrainy szybko rozprawiła się z reprezentacją Chile, która w tym spotkaniu tylko w jednym secie przekroczyła barierę dwudziestu punktów.