Sprawdź ranking FIVB po zwycięstwie Polski

Reprezentacja Polski awansowała do półfinału Ligi Narodów po pokonaniu Brazylii (3:0). Dzięki temu Biało-Czerwoni umocnili się na prowadzeniu w światowym rankingu FIVB.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Po tym, jak reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce w fazie zasadniczej Ligi Narodów, w ćwierćfinale trafiła na Brazylię. Z tym rywalem nasi siatkarze zmierzyli się również 7 lipca, wówczas Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:1.

Tym razem w gdańskiej Ergo Arenie podopieczni Nikoli Grbicia zaprezentowali się jeszcze lepiej. Spotkanie dobiegło końca już po trzech setach, w których Polacy nie dali żadnych szans Canarinhos.

Dzięki temu nasi siatkarze zameldowali się w półfinale Ligi Narodów. Ich kolejnym rywalem będzie Japonia, która również bez straty seta odprawiła Słowenię.

Oprócz awansu do strefy medalowej, Biało-Czerwoni zainkasowali 8,01 punktu do światowego rankingu FIVB. Dzięki temu umocnili się na prowadzeniu. Na obecny moment nasza reprezentacja ma na swoim koncie łącznie 397,77 pkt.

Będący na drugim miejscu Włosi tracą ponad 20 punktów, bowiem zgromadzili dotychczas 376,85 pkt. Trzecią pozycję zajmują Stany Zjednoczone z dorobkiem 371,40 pkt. Co ciekawe Italia i USA zmierzą się w półfinale Ligi Narodów.

O awans do finału, a także kolejne punkty do światowego rankingu FIVB Polacy powalczą w sobotę, 22 lipca. Mecz Biało-Czerwonych z Japonią zaplanowano na godzinę 17:00. Transmisję telewizyjną przeprowadzą stacje TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty.

Przeczytaj także:
Polacy odbili porażkę na mistrzostwach Europy
Kontrowersja w meczu Polski z Brazylią. Bartosz Kurek: Gramy w takich czasach, gdy wszystko jest transparentne