Niemcy wrócili do szarej rzeczywistości. Trudna przeprawa faworyzowanej Serbii

Reprezentacja Niemiec po pokonaniu Bułgarii wróciła do szarej rzeczywistości. Podopieczni Michała Winiarskiego ponieśli kolejną porażkę w tegorocznej Lidze Narodów, tym razem z Argentyną. Trudną przeprawę z Kubą miała faworyzowana Serbia.

Jakub Fordon
mecz Argentyna - Niemcy Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Argentyna - Niemcy
Tegoroczna Liga Narodów nie idzie po myśli reprezentacji Niemiec. Do trzeciego turnieju nasi zachodni sąsiedzi przystąpili z bilansem 1-7, przez który zamykali tabelę. Zwycięstwo bez straty seta z Bułgarią pozwoliło im wydostać się z ostatniej lokaty.

Podopieczni Michała Winiarskiego w kolejnym spotkaniu stanęli przed trudnym wyzwaniem. Ich rywalem była bowiem Argentyna, która głównie za sprawą dyrygenta Luciano De Cecco radzi sobie bardzo dobrze i jest pewna udziału w finałowej imprezie w Gdańsku.

W rywalizacji z reprezentacją Niemiec rozgrywający Albicelestes również prezentował najwyższy światowy poziom. I mimo wyrównanej premierowej odsłony, to ostatecznie Argentyńczycy zachowali więcej zimnej krwi i wykorzystali drugą piłkę setową. Kolejne sety były już jednostronne i nie przyniosły większych emocji. Drużyna z Ameryki Południowej od początku do końca kontrolowała przebieg gry i zamknęła mecz w trzech partiach.

Więcej emocji dostarczyło spotkanie Serbii i Kuby. Pierwsza z wymienionych drużyn wciąż walczy o awans do finałowego turnieju, przez co nie może pozwolić sobie na wpadki. Ta jednak przydarzyła się w pierwszym secie, który padł łupem zespołu z Ameryki Północnej (25:19).

Od połowy drugiej partii Serbowie przejęli inicjatywę i gdy prowadzili 24:19, wszyscy szykowali się na trzeciego seta. Jednak mało brakowało, by ten rozpoczął się przy wyniku 2:0 dla Kuby. Drużyna ta popisała się serią punktową, po której złapała kontakt z rywalami (23:24). Wówczas jednak europejski zespół postawił kropkę nad "i", nie dając wyrwać sobie z rąk tej odsłony pojedynku.

Serbowie poszli za ciosem i pewnie wygrali kolejną odsłonę tej rywalizacji. W kolejnej prowadzili nawet 9:3, by momentalnie stracić całą przewagę. To się zemściło jeszcze bardziej, bowiem Kubańczycy odskoczyli i do samego końca kontrolowali boiskowe wydarzenia. Tym samym o końcowym wyniku tego starcia zadecydował tie-break.

Ten od początku toczył się pod dyktando europejskiej drużyny (5:1). Jednak seria punktowa Kuby sprawiła, że udało im się złapać kontakt (11:12). To jednak na niewiele się zdało, bo w samej końcówce Serbia wrzuciła wyższy bieg i postawiła kropkę nad "i". Dzięki temu mimo straconego jednego "oczka" wciąż jest w grze o awans na finałowy turniej LN w Gdańsku.