Niepowtarzalny set w Lidze Narodów. Rozegrali 84 akcje

Po fenomenalnym widowisku w Anaheim Argentyna pokonała USA 3:2 w meczu siatkarskiej Ligi Narodów. Do historii tych rozgrywek przejdzie czwarty set, który zakończył się wynikiem 43:41.

Adrian Nuckowski
Nicolas Zerba WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Nicolas Zerba
Nie najlepszy początek starcia z Argentyną zanotowali Amerykanie. Ich gra kompletnie nie układała się w pierwszym, co znakomicie wykorzystali siatkarze z Ameryki Południowej wygrywając do 18.

W drugim secie podopieczni Marcelo Mendeza do pewnego momentu kontynuowali znakomitą grę. Jankesi jednak przebudzili się w odpowiednim momencie, odrobili kilku punktową stratę i wygrali tę część spotkania do 23

Kolejna partia mogła się dla nich skończyć fatalnie. Prowadząc 19:12, przez proste błędy wypuścili komfortową przewagę z rąk i Argentyna doprowadziła do remisu 23:23! Dwa kolejne "oczka" powędrowały jednak do ekipy prowadzonej przez Johna Speraw.

Czwarty set przejdzie do historii Ligi Narodów. Zostało w nim rozegranych łącznie aż 84 akcje, a Argentyńczycy wygrali go 43:41! Amerykanie prowadzili już 22:19, jednak nie zdołali zakończyć spotkania i po pasjonującej walce na przewagi musieli uznać wyższość rywali. Argentyna poszła za ciosem i w tie-breaku przechyliła szalę triumfu na swoją stronę, notując prestiżowe zwycięstwo na terenie rywala.

Bez niespodzianki zakończył się pierwszy mecz dnia w Pasay City. W swoim ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Brazylia bez najmniejszych problemów pokonała reprezentację Chin. Canarinhos zakończyli fazę grupową z bilansem ośmiu zwycięstw i czterech porażek.