Turcja nie dała szans rywalkom. Jednostronne mecze w Lidze Narodów

Reprezentacje Turcji i Dominikany odniosły zwycięstwa w trzech setach w Lidze Narodów Kobiet. Drużyna znad Bosforu pozostaje blisko Polski w tabeli rozgrywek.

Mecz Ligi Narodów: Tajlandia - Turcja Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Tajlandia - Turcja
Turcja zwyciężyła 3:0 z Tajlandią. Bez problemu wywiązała się z roli faworyta i w ani jednym secie nie pozwoliła przeciwnikowi przekroczyć granicy 20 punktów.

Po kilkanaście punktów dla reprezentacji Turcji zdobyły Derya Cebecioglu oraz Eda Erdem Dundar. Faworytki często blokowały i w ten sposób odbierały przeciwniczkom ochotę do atakowania. Trzy razy punktowały tym elementem Zehra Gunes oraz Ebrar Karakurt.

Turcja jest na trzecim miejscu w tabeli, ma o punkt mniej niż liderki Amerykanki i taką samą liczbę punktów jak wiceliderki Polki. Turcja odniosła o jedno zwycięstwo mniej niż Biało-Czerwone, dlatego pozostaje za nimi w stawce.

Do niespodzianki nie doszło w meczu Dominikany z Koreą Południową, która już w drugiej edycji Ligi Narodów wyłącznie przegrywa spotkanie za spotkaniem. Dominikana zwyciężyła 3:0 i w ani jednym secie nie pozwoliła sobie na oddanie 20 małych punktów.

Tajlandia - Turcja 0:3 (15:25, 15:25, 20:25)
Dominikana - Korea Południowa 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)