Japonki sprawiły niespodziankę. Serbki nie powiedziały ostatniego słowa

Japonia w pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów kobiet sprawiła niespodziankę w starciu z faworyzowaną Turcją. Serbia natomiast wciąż walczy o awans do ćwierćfinału i w środę uczyniła pierwszy krok w rywalizacji z Chinami.

Jakub Fordon
reprezentantki Serbii PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: reprezentantki Serbii
W dwóch pierwszych turniejach Ligi Narodów Serbia nie rywalizowała w najmocniejszym składzie. Efekt? Bilans 3-5. Tym samym mistrzynie świata są blisko tego, by nie zagrać w ćwierćfinale.

Jednak nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Aby rzutem na taśmę dostać się do fazy finałowej, Serbki muszą nie tylko wygrywać mecze, ale także liczyć na wpadki rywalek.

W pierwszym spotkaniu trzeciego turnieju reprezentacja ta pokonała Chiny 3:1. Azjatki jeszcze niedawno miały bilans 6-0, jednak później przyszła porażka z Polską i od tego momentu zespół ten nie wygrywa i spadł już na 7. miejsce w tabeli.

W premierowej odsłonie Serbki wygrały bardzo pewnie, bowiem rywalki zdobyły jedynie 13 punktów. W kolejnym secie Chinki wyrównały stan rywalizacji, ale w kolejnych partiach były bezradne. Mimo walki to mistrzynie świata zwyciężyły 3:1.

W drugim pojedynku o tej samej godzinie mierzyły się zespoły, które zajmują czołowe lokaty i są bliskie awansu do ćwierćfinałów. Mowa o starciu Japonia - Turcja. Mimo że druga z wymienionych reprezentacji była faworytem, to musiała uznać wyższość drużyny z Azji po tie-breaku.

Dwa pierwsze sety były bardzo zacięte, bowiem skończyły się wynikiem 25:23 na korzyść Japonii. Mimo to Turczynki były w stanie wygrać dwie kolejne partie i doprowadzić do decydującej. W niej jednak Azjatki zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 15:9.