Zażarta walka w Lidze Narodów. Lider rozegrał kolejnego tie-breaka

W sobotę doszło do trzech zaciętych konfrontacji w Lidze Narodów. Postawiły w nim na swoim reprezentacje Japonii, Brazylii oraz Holandii.

Mecz Ligi Narodów: Japonia - Argentyna Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Japonia - Argentyna
Japonia odniosła ósme zwycięstwo z rzędu, choć jednocześnie w drugim meczu z rzędu zgubiła punkt. Wygrana 3:2 konfrontacja z Argentyną miała taki sam przebieg jak poprzednia z Brazylią. Japonia prowadziła 2:0, po czym przeciwnik poderwał się do walki i doprowadził do remisu 2:2 w setach. Drużyna z Azji postawiła na swoim w tie-breaku. Ponownie zachowała więcej energii i pomysłu na skuteczny finisz.

Konfrontacja Brazylii ze Słowenią została rozstrzygnięta w czterech setach, ale również była zacięta. Lepsi okazali się siatkarze z Ameryki Południowej, którzy wytrzymali ciśnienie w kluczowych momentach i zwyciężyli 3:1. Dzięki kompletowi punktów Brazylia zbliżyła się w tabeli do pokonanego przeciwnika, który zajmuje trzecie miejsce.

Także siatkarzom z Holandii i Iranu nie spieszyło się z zejściem z boiska. Pojedynek w Rotterdamie potrwał pięć setów. Persowie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze turnieju Ligi Narodów nie odpuszczali. Holandia doprowadziła do tie-breaka, w którym walka była wyrównana. Pomarańczowi odwrócili w nim wynik po początkowych problemach i zwyciężyli 15:10.

Japonia - Argentyna 3:2 (25:18, 25:22, 31:33, 22:25, 15:12)

Brazylia - Słowenia 3:1 (23:25, 25:21, 26:24, 25:21)

Holandia - Iran 3:2 (16:25, 25:16, 21:25, 25:17, 15:10)