Włoszki były w sporych opałach w meczu Ligi Narodów

Reprezentacja Włoch odwróciła wynik 1:2 na 3:2 w meczu z Dominikaną. Po komplet punktów w Lidze Narodów sięgnęła w efektownym stylu Kanada.

Mecz Ligi Narodów: Dominikana - Włochy Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Dominikana - Włochy
Reprezentacja Polski ma za sobą zwycięstwa zarówno z Dominikaną, jak i z Włochami w Lidze Narodów Kobiet. Tym razem drużyna z Karaibów postraszyła Italię i po trzech setach prowadziła 2:1. Ostatecznie drużyna z Europy okazała się lepsza i odniosła zwycięstwo 3:2. Siatkarki z Włoch cieszyły się z trzeciego zwycięstwa w rozgrywkach i zbliżyły się do miejsc premiowanych awansem do turnieju finałowego.

Włoszki okazały się lepsze od przeciwniczek w ataku, a także częściej korzystały z błędów Dominikanek. Najwięcej - 21 punktów zdobyła Sylvia Nwakalor, dla której największym wsparciem były Miriam Sylla, Loveth Omoruyi Oghosasere oraz Anna Danesi.

Reprezentacja Kanady zwyciężyła w efektowny sposób 3:0 z Bułgarią. W ani jednym secie nie pozwoliła przeciwniczkom na przekroczenie bariery 15 małych punktów. Przewaga zawodniczek z Ameryki Północnej była bezdyskusyjna i sprawnie odniosły trzecią wygraną w Lidze Narodów.

Ani jedna z Bułgarek nie zdołała zdobyć dwucyfrowej liczby punktów. Z kolei po stronie Kanady dokonały tego Kiera Van Ryk, Hilary Howe oraz Alexa Gray. Lepsza drużyna momentami bawiła się przy siatce i nie oddała ani jednej partii zdemolowanym rywalkom. Seria porażek Bułgarii została przedłużona do pięciu.

Dominikana - Włochy 2:3 (16:25, 25:16, 25:21, 22:25, 10:15)

Bułgaria - Kanada 0:3 (15:25, 13:25, 15:25)

Tajlandia - USA 0:3 (21:25, 18:25, 16:25)

Czy Włoszki awansują do turnieju finałowego Ligi Narodów?