Sensacyjna porażka Brazylii w Lidze Narodów

Brazylia nie jest już niepokonana w Lidze Narodów. Canarinhos doznali sensacyjnej porażki z Kubańczykami. Ważne zwycięstwa odniosły także reprezentacje Słowenii oraz Stanów Zjednoczonych.

Arkadiusz Dudziak
Reprezentacja Brazylii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Brazylii
Reprezentacja Kuby, która w tym sezonie po wielu latach niebytu wróciła do elity Ligi Narodów, miała bardzo słaby początek rozgrywek. Przegrała wszystkie trzy mecze i niewiele wskazywało na to, by w sobotnią noc miało się to odwrócić w starciu przeciwko Brazylii.

Jednak ekipa z Karaibów pierwszego seta wygrała 25:16. Wprawdzie później Canarinhos w setach prowadzili już 2:1, jednak Kubańczycy zdołali doprowadzić do tie-breaka, którego wygrali po zaciętej walce 20:18. Aż 30 punktów dla zwycięzców zdobył Jesus Herrera Jaime. Wśród ekipy z Ameryki Południowej 23 "oczka" wywalczył Aboubacar Drame Neto.

Tym samym w rozgrywkach po trzech kolejkach mamy już tylko trzy niepokonane drużyny. Do Japończyków oraz Polaków dołączyli zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych.

Kanadyjczycy nie byli bowiem w stanie sprawić sensacji. Amerykanie mieli kontrolę nad meczem i wygrali bez straty seta. Zwycięstwo zapewniła im kapitalna gra Matthew Andersona, który zapisał na swoim koncie 18 "oczek". Dla ich sąsiadów z północy 13 punktów wywalczył Arthur Szwarc.

Pierwszą fazę do udanych zaliczą Słoweńcy, którzy skończą ją z trzema zwycięstwami. W niedzielny poranek podopieczni Gheorghe Cretu ograli Irańczyków 3:0. Kapitalny występ zanotował 21-letni Rok Możić, który zdobył aż 25 punktów na przestrzeni zaledwie trzech partii. Dla Persów 15 "oczek" wywalczył Hajipour.