Mistrzowie świata dostali lanie w Lidze Narodów

Reprezentacja Włoch nie przystąpiła do Ligi Narodów w najmocniejszym składzie, ale gładka porażka 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi i tak chluby jej nie przynosi. W prestiżowym meczu Brazylia okazała się lepsza niż Argentyna.

Mecz Ligi Narodów Włochy - USA Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów Włochy - USA
Włosi zakończyli poprzedni sezon reprezentacyjny ze złotymi medalami mistrzostw świata, których współorganizatorem była Polska. Na razie grająca w niegalowym składzie Italia nie radzi sobie w Lidze Narodów, a porażka 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi została poniesiona w setach do 15, 18 i 19.

Z kolei Amerykanie weszli w dobrym stylu do rozgrywek. Nie pozwolili sobie na przegranie partii ani w meczu z Holendrami, ani w pojedynku z Włochami. Ponownie najlepiej punktującym siatkarzem w reprezentacji USA był znany z polskich hal Torey DeFalco, który zdobył 15 "oczek". W składzie znalazł się również Taylor Averill, a krótką zmianę dał Jake Hanes.

W Ottawie doszło także do prestiżowego starcia najmocniejszych reprezentacji z Ameryki Południowej. Brazylia chciała pójść za uderzeniem po pokonaniu Niemiec, a Argentyna grała o drugie zwycięstwo po wygranej z Włochami.

Rywalizacja była bardziej zacięta niż w meczu Amerykanów z Włochami. Argentyna lepiej wystartowała, ale tylko rozdrażniła przeciwnika swoim zwycięstwem w pierwszym secie. Canarinhos odgryźli się od razu w następnej partii. Albicelestes mieli szansę na zdobycie kompletu punktów, ale po ograniu przeciwnika w trzecim secie, zmarnowali zaliczkę w czwartym. Tym samym lepsza drużyna została wyłoniona w tie-breaku. Ten zakończył się wynikiem 15:13 dla Brazylii.

Włochy - USA 0:3 (15:25, 18:25, 19:25)

Argentyna - Brazylia 2:3 (25:19, 19:25, 25:23, 23:25, 13:15)

Chiny - Francja 1:3 (20:25, 25:23, 16:25, 17:25)

Czy reprezentacja USA ponownie stanie na podium Ligi Narodów?