Koniec nadziei na złoto Malwiny Smarzek

Osasco Voleibal Clube, którego atakującą jest Malwina Smarzek, stracił szansę na zdobycie mistrzostwa Brazylii. W półfinale z Minas Tenis Clube drużynę Polki było stać na wygranie jednego seta.

Malwina Smarzek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Malwina Smarzek rozgrywa pierwszy sezon w lidze brazylijskiej. Przed jego rozpoczęciem atakująca dołączyła do Osasco Voleibal Clube. Drużyna Polki zajęła drugie miejsce w sezonie zasadniczym, co pozwalało wierzyć w odzyskanie mistrzostwa Brazylii po 11 latach. Osasco zdobywało prymat w kraju pięć razy w historii.

Drużyna Polki zwyciężyła w ćwierćfinale w trzech meczach z Pinheiros. W półfinale trafiła na utytułowanego przeciwnika Minas Tenis Clube i po porażce 1:3 we własnej hali znalazła się w trudnej sytuacji. Na rewanż do Belo Horizonte wybrała się już bez marginesu błędu.

W drugim meczu siatkarki Minas potwierdziły wyższość nad Osasco przekonującym zwycięstwem 3:0. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia zakończona krótką grą na przewagi i punktem na 27:25. Im dłużej trwał pojedynek, tym większa była w nim dominacja Minas. Kolejne sety kończyły się wynikami 25:20 i 25:18.

Malwina Smarzek zdobyła dziewięć punktów w meczu. Atakowała ze skutecznością 60 procent, a do sześciu punktów zdobytych tym elementem dołożyła dwa asy serwisowe i blok. W zespole nie było lepiej punktującej zawodniczki.

Drużynie Polki pozostała walka o brązowe medale z zespołem gorszym w rywalizacji Praia Clube z SESC-Rio de Janeiro.