Wyższość potwierdzona. Siódme miejsce w Tauron Lidze już obsadzone

Siatkarki #VolleyWrocław po raz drugi zwyciężyły z OnlyBio Pałacem i w ten sposób zapewniły sobie siódme miejsce na zakończenie sezonu w Tauron Lidze. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1, choć w pierwszym secie lepsze były bydgoszczanki.

#VolleyWroclaw Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: #VolleyWroclaw
#Volley przystąpił do rewanżu po zwycięstwie 3:0 w pierwszym meczu z Pałacem. Drużyna z województwa dolnośląskiego kończyła sezon zasadniczy w wysokiej formie, postawiła opór Developresowi Bella Dolina Rzeszów w ćwierćfinale i potwierdziła patent na bydgoszczanki.

Pałac przystąpił do rewanżu z mocnym postanowieniem pokazania czegoś więcej niż w poprzednim meczu. Zmobilizowane bydgoszczanki rządziły na boisku w pierwszym secie, a raz zdobytego prowadzenia nie oddały do końca partii. Drużyna znad Brdy zwyciężyła 25:19, zwiększyła nadzieje na zwycięstwo w dwumeczu i zasiała ziarno niepewności we Wrocławiu.

Odwet wrocławianek był srogi. W drugim secie gospodynie przejęły inicjatywę i sprawnie punktowały aż do wyniku 25:15. Julia Szczurowska poprawiła skuteczność i razem z Anną Bączyńską bezlitośnie wymierzała bydgoszczankom karę za pomyłki.

Szala w tym meczu przechylała się na stronę wrocławianek, które podniosły się po falstarcie i zaczęły górować we wszystkich elementach siatkarskich. #Volley wygrał trzeciego seta 25:19 i na tym etapie meczu miał cztery siatkarki z dwucyfrową liczbą punktów na koncie. Poza wspomnianymi już Szczurowską oraz Bidias dobiły do wspomnianej granicy Regiane Bidias i Dominika Witowska.

Zakończona wynikiem 25:15 czwarta partia była dobrym podsumowaniem dwumeczu. W nim #Volley przekonująco wywalczył siódme miejsce na zakończenie sezonu w Tauron Lidze.

#VolleyWrocław - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:15)

Pierwszy mecz: 3:0.

Volley: Muhlsteinova, Bączyńska, Bidias, Pacak, Witowska, Szczurowska, Saad (libero), Chorąża (libero) oraz Szady, Stancelewska

Pałac: Bałdyga, Żurowska, Nowakowska, Różyńska, Lewandowska, Ter Brugge, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Łyszkiewicz, Justka (libero)

MVP: Regiane Bidias (#Volley)

Czy #VolleyWrocław spisał się w tym sezonie na miarę potencjału?