Mocny start Aluron CMC Warty Zawiercie w play-offach

Aluron CMC Warta Zawiercie nie miała żadnego problemu z pokonaniem Indykpol AZS-u Olsztyn w pierwszym meczu fazy play-off PlusLigi. Brązowy medalista poprzedniego sezonu zwyciężył 3:0, a szczególne wrażenie robi wynik pierwszego seta (25:13).

Jakub Fordon
siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Na finiszu fazy zasadniczej PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie wyprzedziła Jastrzębski Węgiel i zajęła drugie miejsce. Dzięki temu zamiast rywalizacji z Treflem Gdańsk, przyszło jej mierzyć się z Indykpol AZS-em Olsztyn.

Co ciekawe, w tym sezonie zawiercianie przegrali oba bezpośrednie spotkania z tym rywalem. Czwartkowy pojedynek rozpoczęli udanie, bowiem szybko objęli prowadzenie 5:1. Duży wpływ na to miały zagrywki Miguela Tavaresa Rodriguesa, który w tym czasie posłał już dwa asy.

W połowie seta Warta miała już siedem "oczek" więcej po tym, jak Moritz Karlitzek pomylił się w ataku (16:9). Przewaga gospodarzy wzrosła, gdy w polu serwisowym zameldował się Uros Kovacević (23:11). W premierowej odsłonie miała miejsce deklasacja, bowiem faworyt zwyciężył 25:13.

W połowie drugiej odsłony as serwisowy Kovacevicia sprawił, że miejscowi prowadzili już 13:8. Były momenty w tej partii, gdy Warta powiększała przewagę, ale rywale byli też w stanie zmniejszać stratę. Jednak na odwrócenie losów tego seta nie było ich stać. Gospodarze zwyciężyli 25:20 po tym, jak w ataku pomylił się Karlitzek. Tym samym w całym spotkaniu było już 2:0.

W kolejnej partii od samego początku miejscowi dyktowali warunki. Gdy Marcin Waliński zatrzymał Karola Butryna, było 15:11. Reagował Javier Weber, ale nie był on w stanie odmienić losów tego starcia. Jego drużyna zawodziła raz po raz, w efekcie po ataku Kovacevicia zawiercianie prowadzili już 20:13 i byli o krok od końcowego triumfu.

Akademicy tylko minimalnie poprawili swój dorobek w końcówce. Na zatrzymanie rozpędzonych rywali nie było mowy. Kropkę nad "i" postawił Dawid Konarski i tym samym jego zespół po raz pierwszy w tym sezonie znalazł sposób na olsztynian. Była to udana inauguracja fazy play-off w wykonaniu brązowego medalisty.